• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

2016 Bahar Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Kışın genelde evde otururuz, spor yapmaya üşeniriz, bol yemek yeriz ve doğal olarak da kilo alırız. Çünkü kış mevsiminde gerek havadan kaynaklı, gerekse soğuktan ötürü insanın modunda bir düşme meydana geliyor. Bu düşme de insanın kilo almasında en büyük etken. Zaten kilo almanın genel mantığını düşününce en büyük problemin hareketsizlik, düzensiz ve sağlıksız beslenme olduğunu biliyoruz. Kışın zaten hareketsiziz, evde otururken de atıştırıyoruz bir şeyler, ee tabi artık gelsin kilolar. Bu diyeti bir iki hafta boyunca uygulayarak eski formunuzu tutabilir, yaza hazırlık yapabilirsiniz.

bahar diyeti
Hem yaza hazırlık maksatlı hem de eski formunuzu kazanmak mantığıyla güzel bir diyet listesi hazırladık sizlere. Ara öğün gibi bir şey söz konusu bile değil bu diyette. Ara  öğün istiyorsanız bahar diyeti sizlere uygun bir diyet değil sayın okurlar. Günde en az iki litre su içmenizden artık bahsetmeye bile gerek yok heralde. İşte 2016 Bahar diyeti listesi.

yaza hazırlık diyeti

2016 Bahar Diyeti Sabah Kahvaltısı
Kahvaltı önemli bir öğündür bu yüzden de güçlü bir kahvaltıyla güne başlayacağız.. Ekmek yememek şartıyla haşlanmış yumurta, zeytin, peynirin her türlüsü, her türlü sebze ve meyve tüketebilirsiniz. Yanında şekersiz çay ya da şekersiz sade kahve tüketebilirsiniz.

2016 Bahar Diyeti Öğlen Yemeği

Öğlen yemeği yemek şart, aç kalarak diyet yapılmaz. Öğle yemeği yine sizi tok tutacak, yormayacak yemeklerden oluşacak. Bir porsiyonu geçmemek üzere zeytinyağlı ya da normal bir sebze yemeği yemeniz gerekiyor. Yanında da bol sirkeli, limonlu yalnız yağsız bir salata ya da bir kase yoğurt tüketebilirsiniz.

2016 Bahar Diyeti Akşam Yemeği

Akşam yemeğinden sonra bir daha yemek yeme şansınız olmayacağı için güçlü bir akşam yemeğini sizlerle paylaşacağız. Akşam yemeğinde haşlanmış, ızgara ya da fırında yapmak şartıyla balık, kırmızı et ya da tavuk tüketmeniz önemlidir. Bu gıdalar fazla protein yapısından dolayı hem zayıflamanıza yardımcı olacak hem de sizi tok tutacaktır. Yanında yine salata tüketmenizde hiçbir sıkıntı yoktur.

bahar diyeti 2016

2016 Bahar Diyeti Spor Programı

Bahar geldi, çiçekler böcekler derken spor yapmakta da zorlanmayacaksınız. Bu güzel havada diyet boyunca haftada en az dört gün yarımşar saat yürüyüş yapmaktan çekinmezsiniz heralde.

Bahar diyeti ile kendinizi zımba gibi hissedeceksiniz ve hızlı bir şekilde yaz hazırlığı yapmış olacaksınız, kış kilolarına elveda 😀