2016 Yaz Sokak Modası

  • 1 Star
    Loading...

2016 yaz sokak modasında pötikarelerin, püsküllerin, çiçek desenlerin, zirve yapacağını ; bol pantolonların, denim kumaşların varlıklarını aynı şekilde devam ettireceklerini söylersek çok da yanlış bir tabir sayılmaz. Pötikareler, bu yazın en popüler desenleri arasındadır. Canlı ve pastel tonlarda bayanların karşısına çıkacak olan bu kareler hem spor, hem de şık kombinlerde yerlerini alacaktır. 2016 yaz sokak modası bohem rüzgarının estiği bir sezondur. Özellikle de festivaller ve konserler için gün sayılıyorsa.  Bu giyim tarzının ana renklerini ifade eden baharat tonlarıdır. Birçok rengi içinde barındıran giyim tarzı, daha çok desenleriyle dikkat çekmektedir. Geçmişe dönüp bakıldığında 60’ların sonu ve 70’lerin başında kendisini gösteren bir tarzdır. Daha sonra lüks ile harmanlanıp, 2016 trendleri arasında bir yıldız gibi parlamaktadır. Sade, doğal ve bir o kadar da renkli ve gösterişli lüksü ile sokaklarda stillere yayılmaktadır.

2016 yaz modası

Geçen yaz sezonundan beri var olan bol pantolonlar trendi 2016 yaz sezonunda da devam etmektedir. Bu senenin modasında pantolon boylarında biraz kısalmalar olduğu göze çarpmaktadır. Yazlık süetler de 2016 yaz sezonunun favorilerinden biridir. Elegan duruşu ile bütünleşen süetler, eteklerde, ceketlerde, bluzlarda detaylı olarak karşımıza çıkmaktadır.  Denim kumaş da olmazsa olmaz diyebileceğimiz kumaşlardandır. Onlar olmadan ne kış ne yaz geçer. Denim kumaşlar, taşıdıkları farklı ayrıntılarla öne çıkmaktadırlar. Çiçek desenler de yaz aylarının enerjisine enerji katacak desenlerdendir. Bu sezonda çiçek boyutlarının oldukça büyüdüğü göze çarpmaktadır.

yaz sokak modası

Püsküller yine bu sezonda da karşımıza çok çıkmaktadır. Elbisenin detaylarında görülen bu püsküller, aksesuarları da etkisi altına alacaktır. Askeri temalı kıyafetler ve asker yeşili kombinler de bu yılın gözdesi konumundadır. Yine yelekler de bu sezon gözümüze sık çarpan parçalardandır. Bu parça uzun modelleriyle dikkat çekmektedir.