• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

3 Günde 1,5 Kilo Verdirecek Şok Diyet Listesi

  • 1 Star
    Loading...

Hızla zayıflamak mı istiyorsun, yakın zamanda bir düğün ya da bir eğlenceye gideceksin ve bu yüzden vermek istediğin 1,5-2 kilo mu var? İşte en iyi yöntem: şok diyetler. Şok diyetler kısa sürede kilo vermek isteyenler için çok başarılı diyetlerdir. Şok diyet mantığından her ne kadar önceki yazılarımızda bahsetmiş olsak da bu yazımızda da kısaca bir değinelim. Şok diyetler genel mantık olarak vücudu kısa süreli şoka uğratarak zayıflamaya yardımcı olurlar. Şoka uğratırken değişik metotlar kullanılır. Bazıları proteinle, bazıları sıvı tüketimi ile, bazıları ise sebze meyve alımı ile vücudu şoka uğratırlar. Bu diyetimizde protein kullanarak vücudu şoka uğratacağız.
şok diyet

3 günlük diyet listemizde her gün aynı şeyleri tüketeceğiz. Bu yüzden aşağıda yazılı listeyi üç gün boyunca uygulamanızı istiyoruz.

Sabah kahvaltısında yağsız peynir tercih etmelisiniz. Bizim peynir önerimiz lor peynir. İki kaşık kadar lor peyniri tüketebilirsiniz. Ayrıca yanında bir adet haşlanmış yumurta tüketmeniz mümkün. Şekersiz çay ya da kahvede içebilecekleriniz.

Öğle yemeği biraz vasat geçecek, akşama kadar acıkmayacaksınız ama çünkü protein içerikli yiyecekler daha tok tutucudur. Bir avuç badem tüketmekten başka bir şey yememelisiniz.

Akşam yemeğinde bir tavuk göğsü ya da bir bonfile tavuğu yağlarını ayıkladıktan sonra haşlama ya da ızgara olarak tüketmeniz gerekiyor. Ayrıca bir kase de yağsız yoğurt tüketmelisiniz.

protein diyeti

Bu şok diyeti 3 günden fazla süre ve üzerinden en az üç ay geçmeden yapmayınız.

Diyetin etkisinin daha fazla olmasını istiyorsanız üç gün boyunca akşamları yemek sonrası en az yarımşar saat yürüyerek vereceğiniz kiloyu 3 kiloya kadar çıkarabilirsiniz.