5 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet

  • 1 Star
    Loading...

5 günde 3 kilo vermenin ne kadar zor olduğunun farkındasınızdır. Kim bilir şimdiye kadar bu kadar kiloyu verebilmek için ne diyetler uygulamış, ne sporlar yapmışsınızdır. 3 kilo az gibi gözükse de özellikle ideal kilosundan yüzde on kadar fazlası olanlar için verilmesi oldukça zor bir kilodur. Bu yüzden biz de sizlerle sizi zorlamayacak, olabildiğince sizi doyuracak bir diyet listesi paylaşmaya karar verdik.
3 kilo verdiren diyet

Bu diyetin olmazsa olmazı güçlü bir kahvaltı. Kahvaltısız yapılan diyetlerin hatta çoğu için zararlı ve zorlu diyetler diyebiliriz. Kahvaltıda rahat rahat yiyebilirsiniz. Örneğin yumurta, bir iki dilim kepek ekmeği, peynir, zeytin, domates, salatalık, biber, marul, havuç bunlardan sadece bazıları. Olabildiğince karbonhidratlı gıdalardan uzak durun ve proteinli gıdaları tercih edin. Önemli olan kahvaltıyı düzenli ve düzgün yapmak.
Öğle yemeği diğer diyetlere göre biraz daha zorlu gibi gözükse de sizi rahatça tok tutabilmek üzere hazırlanmıştır. Bir tabak yağsız yeşil salata ve bir kase sebze çorbasının dışına çıkmayın. Yeşil salatanızı limon, sirke ve baharatlarla tatlandırabilirsiniz.
Akşam yemeğinde de bir kase sebze çorbasının yanında bir kase yoğurt tüketebilirsiniz. Yoğurdun yağsız yoğurt olması ya da süzme yoğurt olması önemlidir.şok diyet

Bu diyeti yapmak bile 3 kilo vermenizi sağlayabilir fakat kiloları düzgün vermek de çok önemlidir. Bu yüzden düzgün kilo vermek için sporu ihmal etmemelisiniz. Sporsuz bir diyet, sadece kilo vermenize yardımcı olur, kiloları nerenizden vereceğinizi bilemezsiniz.