• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

5 Günlük Kış Diyeti Listesi

  • 1 Star
    Loading...

Sayın okurlarımız, malum havalar soğudu ve evden dışarı çıkmalar iyice azaldı ve beraberinde kiloları getirdi bizlere. Demek ki soğuk aylar geldiğinde bizlerin, kilomuzu ayarlayabileceğimiz diyetlere ihtiyacımız var. Sizlerle paylaşacağımız bu diyet listesi, kalorisi düşük fakat sizi tok tutmaya yönelik bir diyet listesidir. 5 gün boyunca diyetin dışına çıkmayıp, günde de en az iki, iki buçuk litre su içerseniz, rahat bir şekilde 3 ila 4 kilo arası kilo verebilirsiniz.
5 günlük diyet listesinin örnek menüsü aşağıdaki gibidir.kis-diyeti-listesi
Kış diyetinin örnek kahvaltı menüsü:
Kış diyetinde önemli olan ayrıntı kış meyve ve sebzelerini iyi bilmektir. Kış meyve ve sebzelerinden oluşan güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Ya da klasik kahvaltı seviyorsanız eğer;
4-5 adet zeytin,
Yağsız ya da az yağlı beyaz peynir,
Biraz tereyağı,
Biraz çiçek ya da kestane balı,
Bir ya da iki dilim kızarmış kepek ekmeği yemenizde bir sakınca yoktur. Yani zengin bir kahvaltı seçiminiz var.
Öğle yemeğinde ise yine aç kalmayacağınız bir diyet listesi sizlerle beraber olacak. Eğer pilavsız menü sevmiyorsanız eğer, size önerimiz pirinç pilavı değil. Bulgur pilavı mükemmel lifli içeriğiyle süslesin sofralarınızı. Sebzeli hafif sulu bir bulgur pilavını kim sevmez ki zaten? Eğer pirince de çok düşkünseniz eğer, pirinç pilavını olabildiğince az yağ kullanarak yapabilirsiniz. Pirincin yanında 1 porsiyon haşlanmış ya da ızgara tavuk tüketebilirsiniz.5-gunluk-diyet
Akşam yemeğinde ise bol yeşillikli az yağlı, limonlu ve sirkeli salatanın yanında az yağlı bir yoğurt tüketebilirsiniz.
Akşam yemeğinin üstüne yarım saatlik bir yürüyüş hiç de fena olmaz ama tabi bu soğuklarda ne kadar yürüyebilirsiniz bilmiyoruz.