• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

5 Kilo Verdiren Diyet

  • 1 Star
    Loading...

Evet 5 kilo vereceksiniz hem de 5 gün gibi kısa bir sürede. Zorlanmama ihtimaliniz yoktur böyle diyetlerde. Çaba, sabır, irade ve özveri gerektirir 5 günde 5 kilo vermek için çok yoğun bir diyet listesi yok. Gayet basit bir şekilde bu işi yapacağız. Yoğurt ve meyve karışımları ile 5 günümüzü geçireceğiz ve lezzetli meyveleri yoğurtlarla zinde kalacağız. Bakalım hangi tür meyveler ile nasıl meyveli yoğurtlar yiyebilirmişiz 5 gün boyunca.

Dut, yeşil elma, portakal, mandalina, çilek, kivi, ananas, armut, nar, greyfurt kullanabileceğiniz meyveler. Yoğurdun ise doğal ve az yağlı olması çok önemli. Evde az yağlı bir yoğurttan alınmış mayayla yoğurdunuzu yaparsanız bu şok diyeti en iyi şekilde uygulamış olacaksınız.

İstediğiniz meyveleri küçük küçük doğrayın ve bir kase yoğurdun içine atın. Biraz karıştırın ve beş dakika kadar bekletin. Sabah kahvaltısında, öğlen yemeğinde ve akşam yemeğinde günde 3 kez olacak şekilde bir ya da iki kase meyveli yoğurt dışında bir şey yemeyin.

Bu diyette kendinizi aç hissetmeniz çok zor. Hem protein, hem yağ hem de karbonhidrat ihtiyacını karşılayan bu karışımla hem tok hissedecek hem de 5 günde 5 kilo vereceksiniz.

Diyetin 2 ve 4. günleri yarım saatten az olmayacak şekilde yürüyüş yapın. Mümkünse akşam yemeğinden sonra yapmaya çalışın.

Gün içinde en az 2 litre su tüketin ve olası bir yan etkiye, yorgunluğa, halsizliğe karşı direnmeyin ve diyeti bozun.