7 Günde 4 Kilo Şok Diyet

  • 1 Star
    Loading...

Dile kolay 7 günde 4 kilo vermek tabi. Ama bu diyet size en az dört kilo garantisi veriyor bir haftada. Pekala bunu hangi diyet mantığını uygulayarak yapıyor buna bakalım. Şok diyetlerin yararını biliyorsunuz. Bir o kadar zararları var tabi. Bu kadar kısa sürede normal şartlar altında o kadar kilo verilmesi takdir edersiniz ki imkansızdır. Ama şok diyet işte bu noktada devreye girer ve kısa sürede kilo verdirir. Adı üstünde vücuda şok etkisi yaratır ve şoklanan vücut hızla kilo kaybeder. Şimdi de diyet listemizi paylaşalım sizlerle.

bir haftada 4 kilo

Sabah kahvaltıları önemli biliyoruz bu yüzden sizi hem tok tutacak hem de yormayacak muhteşem yulaf kepeği ile  yoğurdu ya da sütü karıştırarak bir kase kadar tüketin.

Öğle yemeği de önemli tabi, kahvaltı kadar olmasa da. Bir kase sebze çorbası, bir tabak sebze yemeği yiyebilirsiniz. Yemek yemek istemeyenler de bir kase bol yeşillikli yağsız bir salata tüketeblirler.

Akşam yemeği de yine zorlu geçecek. Eğer tok kalmak istiyorsanız bir kase yine yulaf kepekli yoğurt tüketebilirsiniz. Bu besinden sıkılanlar da bir porsiyon haşlanmış tavuk ya da et yiyebilirler.

sok diyet

Gün aşırı spor yapmak bu diyetin olmazsa olmazı. Gün aşırıdan kastımız bir gün spor yapıp bir gün yapmamanız gerekiyor. Yani diyetin birinci, üçüncü, beşinci ve yedinci günlerinde spor şart. Spor olarak en az hafif tempolu yarım saatten az olmamak üzere yürüyüş ya da yirmi dakikadan az olmamak şartıyla bisiklet ya da eliptik bisiklet tercih edebilirsiniz.