• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Abur Cubursuz Yapamayanlara Kalorisi Düşük Yiyecekler

  • 1 Star
    Loading...

Bazıları vardır ki ağızları boş dursun istemezler. Ağızları boş durdukça kendilerini aç hissederler ve bundan dolayı mutsuz olurlar. Arada bir de olsa aslında abur cubur yiyenler için çok da kastırmaya gerek yok. Yiyebilirsiniz atıştırmalık bir şeyler ama bunların kaç kalori olduğu ya da ne olduğu hakkında fikriniz olsun derim.

Fındık ezmesi, fıstık ezmesi gibi doğal evde hazırlayacağınız tariflerin kilonuza bir etkisi olmayacak aslında.Bazı kuruyemişleri de rahatça tüketebilirsiniz öğün aralarında. Bunlara başlıca örnek badem, çiğ fındık gibi yağ oranı düşük, faydalı yemişleri verebiliriz.

Kuru meyvelerden de kuru üzüm, kuru kayısı, kuru inciri atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.

Tam tahıllı ya da kepekli krakerler de tüketilecekler arasında yer alıyor.

Daha çok İç Anadolu ve Doğu Anadolu halkının aşina olduğu kuru tarhana da yenilebilecek atıştırmalıklar listesinde.

Bu abur cubur yemeleri için kendinize günde belirli bir saat aralığı belirleyin ve bu aralık 1 saatten uzun olmasın. Örneğin öğle yemeği ile akşam yemeği arasında saat üç ile dört arası ideal olabilir. Bu saatler arasında kalorisi düşük, yağ oranı yüksek olmayan tavsiyelerimizi deneyebilirsiniz. Tabi en güzeli ara öğüne son vermektir. Bu tavsiyemiz sadece ağzı boş durmayanlar içindir. Sabah yemeği ve öğle yemeği arasında da aynı programı yapmak mümkün. Ama akşam yemeğinden sonra kesinlikle bir şey tüketmeyiniz. Akşam yemeğinden sonra yediğiniz her şey löp löp kilo olur bilginize.