sex hikayeleri porno izle sex hikayesi

Ağrısız Doğum Uygulanışı

  • 1 Star
    Loading...

doğum

Doğum ağrısının neden oluştuğunu sizlerle Doğum Sancısı Nedir, Neden Oluşur? adlı yazımızda paylaşmıştık. Şimdi de doğum ağrısını hissetme olayını özetleyelim. Doğum sırasında çocuğun rahimden yola çıkıp kanallardan geçerek doğmasında rahim bölgesindeki sinirler beyne mesaj göndererek ağrının oluşmasını sağlarlar demiştik. Bu ağrının oluşmaması için de rahim bölgesindeki sinirlerin uyuşturulma işleminin yapılması gerekmektedir. Rahim bölgesi sinirlerini uyuşturma işlemi günümüzde Epidural Anestezi denilen anesteziyle yapılmaktadır.

Epidural anestezi uygulanmasını lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma olarak tanımlamak mümkün. Doğal olarak da bilinciniz açık olacak fakat rahim bölgesi, kanalları ve vajinal bölgeniz uyuşturulacaktır. Böylece ağrısız sızısız bir doğum geçireceksiniz.

Uygulanması bel bölgesinden omuriliğe doğru bir anestezi iğnesi yapılarak Epidural Anestezi, o bölgenizin dışını yaklaşık 10 saniye içinde, rahim bölgesi ve kanallarını yaklaşık bir dakika içinde uyuşturacak ve sancı hissetmemenize sebep olacaktır. Böylece doğum sırasında ve doğumdan sonra 3-4 saat ağrı sızı hissetmeyeceksiniz. Doğum sırasında anestezinin geçme ihtimali de yok değildir. Zaten bilinciniz açık olacaktır ve en ufak bir şey bile hissederseniz başınızda bekleyecek olan anestezi uzmanına bunu bildirin. Gerekirse anestezi uzmanı lokal anestezi uygulayarak ağrınızı bir daha kesebilir.

Yalnız sonrasında ufak tefek doğumdan sonrası ağrılar, kasılmalar çekmeniz mümkün. Eğer doğum sonrası ağrılarınız hat safhada olursa doktora başvurmanızı öneririz.