Aloe Vera Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Aloe vera bitkisinin faydalarını eminim duymuşsunuzdur ama biz yine de şöyle bir özetleyelim istedik.

  • Zaten cilt bakım ürünü olarak ne kadar faydalı bir ürün olduğundan bahsetmeye bile gerek yok. Aloe vera jeli cilt için çok faydalıdır ve birçok bitkisel ürünün içinde yer almaktadır.
  • Yenilmesi halinde kanser hücrelerini azaltıcı, kanı temizleyici, ödem ve şişkinlik atıcı, böbrek taşı düşürücü gibi birçok özelliğe sahiptir aloe vera.
  • Sindirime o kadar yararlı bir bitkidir ki, sindirimle ilgili yaşadığınız sıkıntılar(ülser, gastrit vb.) zamanla azalmaya başlar.
  • Özellikle şeker hastası olanlar tükettiğinde vücuttaki şeker dengesini sağladığını net bir şekilde göreceksiniz.
  • Protein diyeti yapanlara önerilir çünkü hem sindirime katkısı hem de kabızlığı durdurucu etkisi bulunmaktadır.
  • Kısaca aloe vera için vücut dengeleyicisi demek mümkündür, vücutta olan çoğu faaliyeti dengeye sokma özelliğine sahiptir.

aloe vera kür

Pekala aloe vera diyeti nasıl yapılır? Aloe vera nasıl yenir sorularını da cevaplayalım artık.
Aloe vera çayı yapılabilen ya da aynı sebze gibi tüketilebilen bir bitkidir  kesildiğinde içinden çıkan jelimsi bir yapısı vardır ve cilt bakımında zayıflamada genel olarak bu jelimsi yapıdan faydalanılır.
Aloe vera diyeti ya da aloe vera çayı artık ne derseniz hazırlanışı ve uygulanışı aşağıdaki gibidir.
Öncelikle aloe veralar kesilir ve içindeki jelimsi yapı bir kapta toplanır, yaklaşık 10 tane aloe vera yaprağı kullanmak yeterli olacaktır.

aloe vera jeli

Diyette kullanacağımız diğer malzemeler ise maydanoz ve iki adet limon dışında başka bir şey değil sayın okurlar.

Maydanozları üç bardak suyun içinde kaynatın, içine iki adet limonu sıkın. Kaynadığından emin olduktan sonra süzüp çayın içine aloe vera jelini ilave ediyoruz, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeğinden önce birer bardak içmeniz gereken aloe vera çayı hazır. Bu çayı düzenli olarak düzelttiğinizde ödem atıcı ve yağ yakıcı özelliklerini kısa sürede göreceksiniz.

Spor hayatınızın bir parçasın haline gelsin artık, yağ yakımı hızının artmasını istiyorsanız bol bol egzersiz yapmayı kısacası hareket etmeyi ihmal etmeyin. Aloe vera kürü sayesinde aloe vera bitkisinin mucizesiyle tanışmış olacaksınız, hem detoks etkisini hem de kilo vermeyi bir arada yaşayacaksınız.