• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Aşermelerime Nasıl Engel Olabilirim?

  • 1 Star
    Loading...

aşerme

Aşerme diye adlandırılan olay, kadınların gebelikte normalde canının istemeyeceği, sevmediği şeyleri canının istemesi, deli gibi bir istekle, iştahla onu yemesidir diyebiliriz. Bu noktada da uzmanların yorumuna göre gebelik hormonlarının vücudu şaşırtması etkin rol oynuyor.

Bu dönemde özellikle kadınlar şeftali, karpuz, soğan, sarımsak, muz, turşu gibi yiyeceklere aşeriyorlar ve bunun nedenini açıklayabilen bir uzman daha görülmedi. Bu yiyeceklerden muzu kabızlığı artırmasından dolayı, turşuyu tansiyonu artırmasından dolayı, sarımsağı ise tansiyonu düşürmesinden dolayı pek tavsiye etmiyoruz. Sebze ve meyveleri tüketebilirsiniz istediğiniz kadar.

Aşerme olayında en büyük görev tabi erkeklere düşüyor, karnı burnunda kadın manav manav meyve, sebze arayacak değil ya. Hadi erkekler, kadınlarınızın ve karnındaki bebeğinizin canı bir şeyler istiyor, görev başına. Ne yapın edin bulun istediklerini ama eğer mevsim dışı bir şey istiyorlarsa, yiyeceklerin hormonlu olduklarını ve ona ve bebeğe zarar vereceğini de söylemeyi unutmayın. Aşerme konusunda erkeklere Allah kolaylık versin diyoruz 🙂