Avokado Diyeti ile Zayıflama

  • 1 Star
    Loading...

Avokadonun zayıflama konusundaki yararları ve zararları yıllarca tartışma konusu olmuştur, çünkü avokado yağlı bir yapıya sahiptir. Tabi yağlı deyince aklınıza margarin ya da ayçiçeği yağı gibi doğal olmayan yağlar gelmesin. Avokado yağı gayet organik bir yağdır fakat yağlı olması diyetlere aykırı olarak görülmüştür yıllardır. Fakat son yıllarda bu organik yağ yapısının zayıflamaya engel değil yardımcı olduğu sonucuna varılmış ve yavaş yavaş diyet listelerine girmeye başlamıştır.
Avokado eğer olgunlaşmamış ise tadı biraz acı olur ve zor tüketilir. Bu yüzden olgunlaşmamış avokadoları oda sıcaklığında bir kaç gün bekleterek olgunlaştırmak gerekir, olgunlaştığını yumuşamasından anlayabilirsiniz. Fazla üre tutarsanız rengi kötü olabilir ve çürüyebilir.avokado_diyeti Avokadoyu ister püre şekline getirin, ister rendeleyip ya da dilimleyip salatasını yapın, isterseniz de garnitür gibi yemeğin yanında tüketin. Her türlüsü size faydalı olacaktır. Sabah kalkar kalkmaz kahvaltı yerine avokadonun bu şekillerinde birini tüketin. Öğle ve akşam yemeğinde de karbonhidrat içermeyen besinler tüketin. Avokado zaten sindirim hızlandıracak ve tok kalmanıza yardımcı olacak bir besin olduğu için, zayıflamanızı sağlayacaktır.avokado_salatasi Avokado ayrıca sadece zayıflamaya yaramıyor elbette, daha bir çok faydası var.
Demir içermesi sebebiyle örneğin kansızlıkla mücadele ediyor.
Kan şekerini düzenliyor ve ani şeker düşmelerine engel oluyor. Zaten bu özelliği aynı zamanda tok tutmasını da sağlıyor.
Çoğu sebze gibi ödem atmaya yardımcı oluyor ve vücudu toksinlerden temizliyor.Avokado tüketiminden korkmayın, pahalı bir sebze de değildir zaten az tercih edildiği için.