Avokadolu Kuru Cilt Maskesi

Avokadolu Kuru Cilt Maskesi

Ne kadar zor değil mi kuru ciltler için maske bulabilmek, iyi bir bakım seçebilmek? Hele hele kış mevsiminde ya da yazın cildinizin kuruluğu artıyorsa ve pul pul dökülmeler başlıyorsa işte o zaman iş daha zor. Tende yaşanan bu dökülmenin aşırı kuruluktan dolayı deri hücrelerinin ölmesinden oluyor tabi. Bu yüzden cildin kuru olması iyi olmadığı gibi cilt sürekli de bir bakım istiyor. Sürekli bakım yerine kalıcı ve doğal çözümleri denemeniz daha mantıklı olacaktır. Bakalım kuru ciltlere önereceğimiz avokado ile cilt bakımı nasılmış?

Avokado bilindiği üzere büyük bir çekirdeği olan yumuşak bir meyvedir. Çekirdeğini çıkarıp derin bir kasenin içine alıyoruz meyveyi. Sonra bir çatal ya da kaşık yardımıyla eziyoruz. Püre kıvamına gelene kadar ezmeye devam edin. Ardından içine bir yemek kaşığı süt ilave etmek opsiyonel. Süt de çok besleyici bir cilt ürünüdür. Sütü ilave ettikten sonra karıştırıyoruz ve en az yarım saat buzdolabında dinlendiriyoruz.

Sonrasında ise sadece sürmesi kalıyor. Avokadoyu yüzümüzün tamamına ve ciltte kuruluk yaşadığımız el ve ayaklarımıza ince bir tabaka halinde sürüyoruz. Hem süt hem de avocado besleyici ürünlerdir ve cildi super beslerler.

Kuru ciltlere bakım yapılmadan önce ciltler doğal bir şekilde temizlenmeli, mümkünse sabun gibi cilt kurutucu ürünler bu temizlikte kullanılmamalıdır. Bakımlar kuru ve temiz bir cilde uygulandıklarında ancak başarılı olabilirler.

Ayrıca bu maskeyi Suna Dumankaya, Ebru Şallı gibi uzmanlar da tavsiye etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM