Ayran Kilo Verdirir, Vitamin-Mineral Deposudur, Ayran Kısacası Candır.

  • 1 Star
    Loading...

Yaz denilince çoğu kişinin aklına akşamları içilen buz gibi bir ayran geliyordur elbette. Ayranın tabi ki tek güzel özelliği yazın bizi serinletmesi değil. Ayranın vücudumuza birçok faydası vardır. Yoğurt bakterilerini de içinde içeren ayran, tümör hücrelerinin gelişmesine engel olarak kanser başlangıcını da önlüyor.

İçerdiği A, D, B2 vitaminlerinin yanı sıra aynı zamanda oldukça bol mineral yapısına sahip olan aynı zamanda bu özelliğiyle vücudun mineral ve vitamin ihtiyaçlarını da karşılamış oluyor.

Yazın aşırı sıcaklardan dolayı ter yoluyla kaybedilen sıvıyı geri almamızı da sağlayarak vücut sıvı dengesini ayakta tutuyor ayran. Aynı zamanda bağırsakların çalışma hızını artırıyor. Tabi vücut sıvı dengesi sağlanınca ve bağırsaklar hızlanınca, doğal olarak yağ yakımı hızlanıyor ve kilo vermenizi sağlıyor.

Ayrıca olumsuz yönlerini değerlendirecek olursak ayranın hiçbir yan etkisi olmadığını söyleyebiliriz. Kolalar, hazır meyve suları gibi sağlıksız içecekler içeceğinize çocuklarınızı muhteşem lezzet ayranla tanıştırın.