• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bacaklarıma, Ayaklarıma Kramplar Giriyor Normal mi?

  • 1 Star
    Loading...

ayak bacak şişme

Kolay mı karnınızda bir çocuğu aylarca taşımak, elbette bu süreçte vücudunuz daha önceden vermediği tepkileri verecek. Karnınız büyüdü, bebeğiniz büyüdü, hormonlarınız resmen azdı, sinirlerinize rahminiz baskı yapıyor, bu durumda vücudun dışa vurum tekniklerinden biri de kasılma yani kramplardır.

Bacaklarınızda, ayaklarınızda, kasıklarınızda ister istemez rahmin genişlemesi, karnın büyümesi, hormonların coşması sonucu bazı kramplar oluşacaktır. Bu durum gebeliğin ikinci ve üçüncü dönemlerinde oldukça normal karşılanmaktadır. Hatta sizi uykunuzdan uyandırabilecek tarzda kramplar bile yaşayabilirsiniz.

Yalnız eğer kasılmalar uzun sürüyorsa ve şiddetini git gide artırıyorsa, ne olur ne olmaz diyerek bir doktora gitmenizi öneriyoruz. Ansızın kasık ağrınız geldiyse ve şiddetli bir ağrı ve kasılma söz konusu olursa da erken doğum, düşük gibi risklere karşın acil bir şekilde doktorunuza başvurunuz ve bir hastaneye gidiniz.