Badem yağı ile kaş kalınlaştırma

  • 1 Star
    Loading...

Kaşları kalınlaştırma işlemi artık bizleri çok ilgilendiriyor. Eskiden kaşlarımızı alırdık ince ve zarif görünmesi için. Şimdi de niye aldık da incelttik diye üzülüyoruz. Üzülmeyin, o zaman moda oydu, şimdi bu, yapacak birşey yok. Bizim için şimdi önemli olan şey, kaşlarımızı nasıl kalınlaştırabileceğimiz. Kalın kaşlar cidden güzel bir makyajla iyi gözüküyor çünkü. Bu bakım bir çok yapay içerikli bakım ile yapılabilir, kıl çıkartan bir çok ürün işinizi görebilir ama kaş yapayım derken göz çıkarmamakta fayda var. İyisi mi siz bizim çözüm önerimiz olan badem yağını deneyin. Badem yağı bıyık, kaş yani genel olarak kıl uzatmada çok başarılı bir yağdır. Bakalım nasıl yapacağız bu işi.
kas-kalinlastirma Badem yağını herhangi bir aktardan, kozmetik marketlerden ya da internet üzerinden temin edebilirsiniz. Yüzde yüz organik olduğundan emin olunuz ama. Badem yağını sürmeden önce kaş çevresini iyice temizleyin ve kurulayın. Ardından badem yağını kaşların diplerine doğru bir pamuk ya da eliniz yardımıyla sürün. En az kırk beş dakika kalmasını sağlayın. Gür kaşlar için yeterli bir süre olacaktır.

kas-gurlestirme Bu bakımı en az üç günde bir olacak şekilde kaşlarınıza uygulayın. Her gün uygulamakta da bir sakınca yok. Mümkünse gece yatmadan önce uygulamaya özen gösterin. Bu şekilde evde herhangi bir şekilde kirlenme ihtimali olmayacaktır. Kirli yerlere yapılan cilt ya da saç bakımları faydalı olmayacağı gibi zararlı bile olabilir, bilginize.