Ballı Yeşil Çay ile Zayıflama

  • 1 Star
    Loading...

Yeşil çay faydalarını sayarak bitiremeyeceğimiz, kadın, erkek, yaşlı, genç demeden herkesin günde en az bir bardak tüketmesi gereken mucizevi bir çaydır. Bugün sizinle paylaşacağımız yeşil çay tarifi şimdiye kadar gördüğünüz tariflerden biraz daha farklı. İlave olarak güzel malzemeler de ekleyeceğiz tarife. Bakalım bu tarif neler içeriyor?
Tabiki ilk olarak bir demlemelik yeşil çay
Üç beş adet kuru karanfil
1 yemek kaşığı kestane balı

balli-yesil-cay-yapimi
İlk olarak yeşil çay ve karanfilleri çay demler gibi demliyoruz, ardından demliğin içine bir yemek kaşığı kestane balını ilave ediyoruz. İyice karıştırıp biraz daha bekletiyoruz. Ballı karanfilli yeşil çay sıcak ya da soğuk olarak tüketilebilir. Sabah kalktıktan sonra ve akşam yatmadan önce içmeniz halinde kısa sürede kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz.
Sadece çay içerek zayıflama konusunda tabi ki bir anda kilolardan kurtulmayı garanti etmiyoruz, bu süreç yavaş ve sağlıklı bir süreçtir.

zayıflatan spor
Eğer kilo verme sürecini bir nebze daha hızlandırmak istiyorsanız sporsuz kalmamak gerekiyor. Günde en az yarım saat yürümek, kilo verme konusunda yapabileceğiniz en güzel sporlardan biridir. Yürüyüş metabolizma hızınızın zamanla oturmasına yardımcı olabileceği gibi kalori vermenize de yardımcı olarak hızla zayıflamanıza katkıda bulunacaktır. Eğer evden dışarı çıkmaya üşeniyorsanız da basit küçük bir step tahtası yardımıyla kilo vermeniz mümkün olacak. Spora başlamadan önce germe hareketleri, spor bittikten sonra esneme hareketleri yaparsanız hem spor sonrası ağrılarınız az olur, hem de sakatlanma gibi riskleri büyük oranda ortadan kaldırmış olursunuz.