Balzamik Sirke Zayıflama Kürü

  • 1 Star
    Loading...

Sizlerle biraz da ilginç zayıflama kürleri paylaşalım. İlgilenir misiniz böyle kürlerle bilmiyorum ama denemekte fayda var, çevremizde kullanıp kilo verenler var. Zaten sitemizde örnekleri olmayan, daha önce denenmemiş kürleri ve diyetleri paylaşmıyoruz. Bunun sebebi sizleri ümitle bir şeylere başlatmak istememizdir.
Balzamik sirke ülkemizin ihraç ettiği bir üründür. Neden üretmiyoruz diye kızmayın, bu sefer suç ülkemizde değil çünkü. Balzamik sirke yapımında kullanılan üzümler ülkemizde yetişmiyor. Bu üzümlerin çoğu yurt dışında yetiştiriliyor hatta İtalya bu üzümleri yetiştirme konusunda 1 numaralı ülkedir. Bu yüzden de ithal etmek zorundayız balzamik sirkeyi. Yapılışı bizim bildiğimiz üzüm sirkesi yapımından çok da farklı değildir bazı kaynaklarda şarap gibi üretildiği söylense de bunlara inanıyorsanız bizim ürettiğimiz üzüm sirkesinden de uzak durun. İtalyanlar salatalarda, yemeklerde bol miktarlarda kullanıyor sirkeyi. Ülkemizde de satışı oldukça fazla. Çoğu markette, internette, aktarlarda rahata bulabilirsiniz balzamik sirkeyi.
sirke kürü
Balzamik sirke tek başına zayıflatmayacak bizi. Sonuçta kür dendiğinde çoğunuzun aklına zaten karışım geliyordur. Zayıflama kürü için gerekli malzemeler şu şekildedir:
Yarım kase yağsız yoğurt
İki yemek kaşığı balzemik sirke
Bir yemek kaşığı keten yağı
Bir yemek kaşığı kuru nane
balzemik sirke zayıflama
Bu malzemeleri bir kaseye koyun ve iyice karıştırıp günde iki kere tüketin. Gece yatmadan önce bir kere, öğle yemeğinden önce bir kere yani yaklaşık olarak 12 saatte bir bu kürü tüketmelisiniz. Kürün güzel özelliği yağ yakması ve metabolizma hızlandırmasıdır. Bu şekilde zayıflamanıza katkı sağlayacaktır.