Basen Eriten Brokoli Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Brokoli severler, sebze severler, et yemekten pek de haz etmeyenler bu diyeti sakın ha okumadan geçmeyin. Brokoli içinde K ve C vitamini içeren, Aynı zamanda lif ve potasyumla dolu bir sebzedir. Görüntüsü itibariyle ve adı itibariyle insanlar ön yargıya sahip olsalar da iyi pişmiş bir brokoli, güzel yapılmış bir brokoli çorbasına kimse hayır diyemez. Eğer hiç denemediyseniz brokoli çorbası, brokoli salatası ve haşlanmış brokoli yemeye değer yemeklerdir unutmayın.brokoli salatası tarifi Brokolinin bir diğer ve en büyük avantajı ise beşte bir oranında protein içermesidir. Proteinin zayıflama konusunda ne kadar önemli bir besin kaynağı olduğundan bir çok yazımızda bahsetmiştik. Yine bir özet geçelim istiyoruz. Vücut sırayla önce karbonhidratı, ardından yağı en son olarak da proteini yakıyordu hatırlarsanız. Yani karbonhidratlı gıda almazsanız ne oluyordu? Vücut otomatik olarak vücutta yer alan yağ tabakalarını yakmaya başlıyordu. Yemek olarak da proteini yüksek gıdalar tüketince zayıflamış oluyorduk. Artık brokoli diyet listesi ile sizi tanıştırmanın vakti geldi de geçiyor.
Brokoli her öğünde rahatça tüketilebilecek bir öğün. İster çorbasını ister salatasını isterseniz de yemeğini yapabilirsiniz. Vereceğimiz diyet listesine harfiyen uyarsanız kısa sürede kilolardan kurtulacaksınız ve detoks yapmış olacaksınız.
Kahvaltıda haşlanmış brokoli ve haşlanmış havucun yanında domates, salatalık, marul, yağsız peynir tüketebilirsiniz.
Öğle yemeğinde iki ya da üç kase olacak şekilde brokoli çorbası içmelisiniz. Hem sıvı olması hem de müthiş içeriğiyle sindirim sisteminize yardımcı olacaktır.
Akşam yemeğinde ise brokoliden oluşan müthiş bir yemek yapacağız. Brokolileri haşlayın ve dağılmadan alıp soğuk suya atın. Soğumuş olan brokolilerin üzerine sarımsaklı yağsız yoğurt koyun ve en sonda tavada çok az yağda yakarak kırmızı toz biberi dökün. Hem lezzetli hem de kalorisi az yemek ile zayıflamış olacaksınız.brokoli salatası nasıl yapılır Her gün olmasa da haftada en az üç gün egzersiz yapın. Biz basen eritmek isteyenlere genelde squat hareketini yani çökme kalkma hareketini tavsiye ediyoruz. Bu hareketi günde 100 defa uygulayın ve örneğin beş setten yirmişer defa yaparak uygulayın. İnşallah sevmediğiniz, istemediğiniz kilolardan bir an önce kurtulursunuz. Brokoli sebzesi tek başına bile sizi zayıflatma konusunda üstattır. Hem sağlıklı, hem de hızlı kilo vermek isteyenlerin vazgeçmemesi gereken bir sebze.