Basen Eriten Çorba Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Basenler, pantolon seçerken sizi kızdıran, tayt giymenize engel olan, sürekli saklamaya çalıştığınız, yaz aylarında baş belanız haline gelen, bir an önce kurtulmak istediğiniz basenler. Ne kadar zor değil mi basenlerden kurtulmak?Oysaki doğru beslenme ve doğru egzersiz ve sporlar basen eritmeyi oldukça kolaylaştırıyor. Çoğu diyet genel yağ yakmaya göre programlanmıştır. Mantık da bu olmalıdır zaten. Yağ yakarsanız basenleriniz erir, ama direk basenlere hitap etmeyen sporlar yaparsanız genel bir yağ yakımı gerçekleşir ve basenleriniz olduğu gibi kalır ve daha kötü görünmeye başlar. Yani doğru spor seçmezseniz basenleriniz olduğundan daha kötü gözükür diyetlerle.
basen eriten Biz ise sizlere basen eritme için hızlı kilo verdiren bir diyet listesi hazırladık. Doğru egzersizleri de listeledik. Bunları tam olarak uygularsanız basen derdinden kurtulacağınızı düşünüyoruz.
Öncelikle diyet listemizden bahsedeyim. Çorba tarifini yaz kış uygulayabilir, soğuk ya da sıcak olarak tüketebilirsiniz. Aslında bir nevi sebze çorbası olacak. Sebze çorbasında istediğiniz her türlü sebzeyi kullanabilirsiniz elbette. Bizim önerimiz brokoli, lahana, sarımsak, karnıbahar, soğan, biber, taze soğan, havuç gibi bilinen ve faydalı sebzeleri tercih etmeniz yönünde. Mevsime göre sebzeleri seçebilirsiniz. Yapacağınız çorba tarifini her türlü yemek tarifi sitenizde bulabilirsiniz, ağız tadınıza göre çorbayı siz seçin. Yapacağınız çorbayı sabah, öğle ve akşam içmelisiniz. Bol malzemeli bir sebze çorbası acıkmanızın önüne geçecektir, bu konuda endişeniz olmasın. Bu çorbayı bir hafta boyunca tüketebilirsiniz. Çok fazla yapmayın, iki günde bir taze çorba yapın.
basen eriten diyet Şimdi gelelim önemli kısım olan spor ve egzersiz bölümüne. Akşam çorbası sonrası en az yarım saat tempolu bir yürüyüş yapmanız gerekiyor. Üstüne en az yirmi tane olmak şartıyla üç set çök kalk hareketi yapmalısınız. İlk üç gün 20 çök kalk sonraki iki gün 25 çök kalk, son iki gün 30 çök kalk yapmalısınız.