Basen Eriten Protein Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Basenler, basenler. Başta kadınlar olmak üzere resmen insanlık sorunu haline gelmiş bu problemle başa çıkmak oldukça zor hale geldi. Sizlere sunacağımız protein diyeti ile kısa sürede basenlerden ya da basenleriniz çok fazlaysa bir kısmından kurtulacaksınız.

basen eritme

Sabah kahvaltısı önerimiz lor peynir, haşlanmış ya da rafadan yumurta, şekersiz çay ya da kahve. Bunların yanında yulaf kepeğinden yapılmış ekmek kullanabilirsiniz, eğer bulmakta zorlanıyorsanız evde yapmanız uygun olacaktır.
Öğle ve akşam yemeğinde yine proteine dayalı bir menü bizleri bekliyor. Tavuk, et ya da balık üçlüsünden birini öğlen, birini akşam yemeğinde tüketmeniz mümkün. Balık yemiyorsanız öğünlerde yoğurt yiyebilirsiniz. Yiyeceğiniz yemeğin nasıl piştiği elbette önemlidir. Fırında, haşlanmış ya da ızgara olarak tüketmeniz yani yağda tüketmemeniz en doğrusu olacaktır diyet açısından.

basen eriten kür
Sporsuz basen eritme düşünüyorsanız hemen silin aklınızdan bunu. Günde en az yarım saat yürüme, koşma ya da eliptik bisiklet yapmazsanız bu diyetin bir anlamı kalmayacaktır. Ardından ise basen çalıştırıcı çök kalk gibi hareketleri setler halinde uygulamanız gerekiyor.
Protein diyetleri sizin için kolay diyetler olmasına rağmen, vücut için oldukça zor diyetlerdir. Vücutta spor yaparak yakamazsanız eğer bazı sıkıntılara yol açabilir. Bu yüzden bol bol su içerek burada kastımız gün de en az üç litre vücudunuza yardımcı olmanız yönündedir. Ayrıca vücudu yormamak adına diyet bir haftayı kesinlikle geçmemelidir. Ayrıca herhangi tansiyon, şeker gibi bir hastalığı bulunan kişilere de bu diyeti önermiyoruz, diyet protein diyeti olsa da kısa süreli olmasından ve hızlı kilo verdirmesinden dolayı şok diyet olarak nitelendirilir.