• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Basen ve Kalça Eriten Diyet

  • 1 Star
    Loading...

Basen ve kalça eritme kadınların, göbek eritme ise erkeklerin yıllardır çektiği büyük bir sıkıntıdır. Aslında bu bölgeler yağlanmadan en çok etkilenen bölgelerdir. Bu yüzden de yağlanma sıkıntısını yenebilirsek eğer, bu bölgeleri eritmeyi başarabileceğiz. Pekala yağ yakmak o kadar kolay mı diye soracaksınız. Haklısınız da aslında, piyasada yağ yakan ürünler diye satılan birçok kimyasal ürün mevcut. Bu ürünler genelde kimyasal içerikli ve geçici süreliğine yağ yakmanızı sağlıyorlar. Biz ise sizlere geçici değil kalıcı süre yağ yakmanız için biraz yağ yakma mantığından ardından da bunun için uygulamanız gereken diyetten bahsedeceğiz.

basen eritme diyeti

Vücutta besinlerin bir yanma sırası vardır. Vücut önce ekmek, makarna, pilav, patates gibi karbonhidratları, sonra yağları, en son ise tavuk, yumurta, et gibi proteinleri yakar. Bunu düşünerek söyleyeceğimiz ilk şey karbonhidratları gıdalar yemeyin. Yedikçe karbonhidratları yanmasından, sıra yağlara gelemeyecek.

Bu yüzden de sizlerle paylaşacağımız diyet listesi proteini daha fazla olan bir diyet listesi olacak. Paylaşacağımız diyet listesi genel olarak alternatifli olacağından yemeklerinden birini seçip tüketebilirsiniz.

kalça eritme diyeti

Sabah kahvaltısı 2 adet haşlanmış yumurta ya da bir adet haşlanmış yumurta ve 1 dilim beyaz yağsız peynir. Ayrıca isteğe bağlı olarak şekersiz çay ya da kahve tüketebilirsiniz.

Öğle yemeğinde haşlanmış sebze ya da çiğ sebze salatası tüketebilirsiniz. Salatayı limon ve sirkeyle tatlandırabilirsiniz.

Akşam yemeği ise yine proteine dayalı olacak. Bir ya da bir buçuk porsiyonu geçmeyecek şekilde kırmızı et ya da tavuk eti tüketebilirsiniz. Yanında da yağsız yoğurt tüketebilirsiniz.

Bu diyeti tek başına uygulamak basen ve kalça eritme için yeterli olmayabilir. Bu yüzden de lütfen sporu ihmal etmeyin. İki günde bir en az yarım saatlik yürüyüş ya da en az yarım saatlik diğer sporlarla kilo vermenize destek olabilirsiniz.