• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bel, Basen ve Karın Bölgesi Eriten Diyet 2  (Sebze Çorbası Diyeti)

  • 1 Star
    Loading...

 

sebze çorbası

Sizlere bel, basen ve karın eritebileceğiniz bir diyet olan Sebze Çorbası Diyetinden bahsedeceğiz. Sebze çorbası diyeti, en hızlı kilo aldığınız yerler olan karın, bel, basen bölgesi kilolarınızdan kurtulmanıza yardım etmekle kalmayıp, aynı zamanda vücudunuza detoks etkisi yapacak, dolabınızdaki kısa ve dar elbiseleri çıkarmanızı sağlayacaktır.

Sebze çorbası diyeti, Kenan Doğulu’nun da lahanalısını uyguladığı ve hem sağlıklı hem de hızlı kilo verdiren, kısa soluklu bir zayıflama ilacıdır.

Sebze Çorbası Diyetinde de diğer diyetlerde olduğu gibi spor yapmanız mecburidir diyebiliriz. Günde en 20 dakika yürüyüş ve bel-karın-basen bölgelerinizi çalıştıracak 20 dakikalık egzersizler yapmak sadece kiloyu hızlı vermekle kalmaz aynı zamanda dengeli ve sağlıklı kilo verirsiniz. Dengeli kilo vermek, hızlı kilo vermekten çok daha önemlidir. Dengeli kilo vermek demek, çatlaklar ve sarkmaların oluşmasını önlemek anlamına gelmektedir.

Şimdi gelelim bu sebze çorbasının tarifine:

1 adet soğan, 1 adet domates, az karnıbahar, 1 adet havuç, 2 diş sarımsak, 1 adet yeşil soğan, 2 adet brokoliyi doğrayın. 4 bardak soğuk suyla birlikte sebzeleri tencereyi atıp fokurdayana kadar ocakta bekletin. Kaynadıktan sonra rondodan geçirdikten sonra baharatlarınızı ekleyin ve Sebze Çorbası Diyeti için sebze çorbanız hazır.

Günde 3 öğün yediğiniz yemeğinin aralarına da birer öğün ekleyerek öğün sayısını 5’e çıkarınız ve her öğünde sebze çorbasını içiniz. Çorba sizi yeterince tok tutacaktır ama yine de kendinizi tok hissetmediğiniz zamanlarda da domates, salatalık yiyebilirsiniz. Diyetiniz bir haftadan fazla sürmesini tavsiye etmiyoruz çünkü sadece çorba içmek vücudunuzu fazla yorabilir. Diyeti bir hafta uyguladıktan sonra iki hafta dinlenmeniz gerekir ve sonra yine Sebze Çorbası Diyetini tekrar uygulayabilirsiniz.