Beyaz Çay ile Zayıflama

  • 1 Star
    Loading...

Beyaz çay zayıflama konusunda müthiş uzmanlardan biri. Yeşil çay gibi bir çay gibi bilinse de, yeşil çaydan farklı bir çok özelliği bulunuyor. Beyaz çayın diğer çaylardan farkı, çay toplanırken başlar. Beyaz çay, çayın en üstündeki tomurcuk kısımları toplanarak elde edilir. Bu toplama işlemi herhangi bir araç yardımıyla değil elle yapılır. Kuruması sırasında ise sadece güneş ışığı ile kurutulduğundan, müthiş bir forma kavuşur. Beyaz çayın bakalım ne gibi faydaları varmış.
beyaz-cay

  • Beyaz çay kalp sağlığına iyi gelmekle kalmaz aynı zamanda kan şekerini düzenler.
  • Barındırdığı içerik müthiş bir yağ yakıcıdır bu yüzden diyet ve kürlerde tercih sebebidir.
  • Metabolizma hızını artırır, cildi sıkılaştırır.
  • Hücre yenilenmesine katkıda bulunur, bu özelliğiyle kansere de iyi geldiği söylenmektedir.
  • Doğal bir ödem sökücüdür, vücudunuzda yer alan yer yer şişliklerin yok olmasına yardımcı olur.beyaz-cay-zayiflama

Her şeyde olduğu gibi beyaz çay tüketirken de aşırıya kaçmamak önemlidir. Belirgin bir zararı olmasa da mide bulantısı ve kusma, şeker düşmesi gibi sıkıntılara yola açabilir fazla tüketimi. Hamilelikte de alınmadan önce diğer bitki çayları gibi doktor bilgilendirilerek içilmelidir. Bildiğiniz gibi diğer bitki çayları da hamilelikte doktor bilgilendirilerek içiliyor.

Beyaz çay özellikle sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşam uyumadan yarım saat önce içilirse metabolizma hızını artıracağından daha faydalı olacaktır.

Beyaz çayı aktarlarda, bitkisel marketlerde, internet sitelerinde bulabilirsiniz.