Bir Haftada Basen Eriten Diyet

  • 1 Star
    Loading...

Basen eriten, göbek eriten, bel eriten diyet olarak adlandırabiliriz bu yazımızı. Fakat eritmesi en zor bölgelerden biri olan basen bölgesi üzerine yoğunlaştık. Aslında sadece spor hareketlerini değiştirerek isterseniz siz bu diyeti karın, göbek ya da bel eritme için de kullanabilirsiniz. Basen eritmek için şimdiye kadar uyguladığınız kürleri, çaylar, diyetler işe yaramamış olabilir. Oldukça zordur basenleri eritmek ama yılmayın. Belki de doğru yemekleri yemediniz ya da doğru sporu uygulamadınız. Bu diyet listesi içeriği doğru bir listeye sahip ve sporu baseni eritme üzerine yapıyor.
basen eritme diyeti

Bu diyetimiz genel hatlarıyla lifli yiyecek ve proteinli gıdalar tüketme mantığına dayanıyor. Lifli yiyeceklerin özellikle sindirme konusunda ne kadar uzman olduğunu duyduğunuzu düşünüyorum. Vücuda alınması gereken besinlerdir lifli besinler. Sindirimi hızlandırdığı gibi aynı zamanda detoksa da yardımcı olur.
Proteinli gıdalar ise tok tutma konusunda uzmandırlar. Ayrıca alındıklarında ve beraberinde karbonhidrat tüketilmediğinde hızlı bir şekilde kilo verdirme özellikleri bulunmaktadır.
Sabah kahvaltısında bol lif içeren kuru erik, armut veya protein içerikli peynir, yumurta tüketebilirsiniz. Alacağınız gıdaların yağ içermemesi oldukça önemli.
Öğle yemeğinde yeşil mercimek, nohut, fasulye gibi yiyeceklerin yemeklerini tüketebilirsiniz. Yine az yağlı olmasına dikkat etmelisiniz.
Akşam yemeğinde ise proteinli gıdalar bizi bekliyor. Zaten proteinin nelerin içinde olduğunu biliyorsunuz. Bakla, barbunya, tavuk, kırmızı et, hindi eti, balıktan birini aşırıya kaçmamak şartıyla ve az yağlı olacak şekilde tüketmelisiniz.
basen eritme hareketleri
Geldik en önemli bölümlerden biri olan spor bölümüne. On beş dakikalık tempolu yürüyüşün üzerine onarlı olacak şekilde yorulana kadar çök-kalk hareketi yapmanız basen eritmenize oldukça yardımcı olacaktır.