Bir Haftalık Survivor Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Herhalde aranızda Survivor izlememiş olan ya da izlemeyen pek yoktur. Son yıllarda gündeme bomba gibi düşen, yarışmacılarıyla Acun Medya ekibinin müthiş çalışmalarıyla dikkat çeken, rekor üstüne rekor kıran bu yarışmada yarışmacıların başlangıç ve bitiş kilolarını görmüşsünüzdür. Yani Survivor gibi yaşayarak, kilo vermek oldukça kolay. Fakat onlar gibi bir adada kalmanıza, zor şartlar geçirmenize hiç gerek yok. Hatta yarışarak ödül oyunlarında yemek kazanmanıza da gerek yok 😀 Tek yapmanız gereken aslında Survivor yarışmacıları gibi beslenmek.

survivor diyeti
Survivorda yarışmacılar genelde hindistan cevizi ve kendilerine verilen haftalık erzak dışında bir şey yiyemiyorlar. Bir de ödül oyunu kazanırlarsa bir porsiyonluk ödül yemekleri yiyebiliyorlar. Biz de sizlerle buna benzer bir diyet listesi paylaşmak istedik.

İlk üç gün menüde bir değişiklik yok, üç gün boyunca aynı şeyleri yiyeceksiniz. İlk üç günün sabah kahvaltısında sadece meyve yiyoruz. Öğle yemeğinde bol yeşillikli bir salata. Akşam yemeğinde ise survivorda okyanustan tuttuğunuz bir porsiyon balık.

Dördüncü gün ödül günü sayın okurlar. Sabah ekmeksiz bir kahvaltı, öğle yemeğinde bir porsiyon istediğiniz bir yemek yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise kebap ya da fast food tarzı bir şeyler yiyerek kendinizi ödüllendirin.

survivor zayıflama

İlk üç günün aynısını son üç günde de uyguluyoruz. Evet uygulanması zor bir diyet farkındayız ama survivordaki gibi zayıflamak istiyorsanız bu şart.

Eğer bir survivor olmak istiyorsanız bu süreçte sporu da ihmal etmemelisiniz. Günlük yarımşar saatlik tempolu yürüyüşlerle diyetinize katkıda bulunmayı ihmal etmeyin.