Bira Saç Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Bira saç açıcılar arasında en az papatya kadar usta bir saç açıcıdır. Arpanın mayalanmasıyla oluşan bira, saçların rengini açmakla kalmaz, saçların diplerini de güçlendirir.

Bira maskesi nasıl yapılır?

Bir adet birayı açın. Biranın son dönemlerde çıkan içerisinde votka bulunduran biralardan olmaması gerekiyor. Birayı elleriniz yardımıyla saçlarınızın her yerine sürün. Özellikle saç diplerinize bol miktarda sürerek saçların güç kazanmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızı birayla besledikten sonra saçlarınızın güneş görmesi gerekiyor. Güneş ve bira birleşince saç renginiz bir süre sonra açılmaya başlayacak. Saçlarınız kuruyana kadar güneşin altında durun. 

Saç renginin en az bir ton açılmasını sağlayan bir çok doğal maske var sitemizde. Fakat esmerken sarışın olmaksa niyetiniz işte o zaman doğal olmayan, saça zamanla zarar veren, saç dibinin kimyasını bozan saç boyasına başvurmak zorundasınız. Hiç tavsiye etmememize, doğallığın en güzel durum olduğunu söylememize rağmen buna yapacak bir şeyimiz yok 🙂

Bira tabi kokusu nedeniyle pek tercih sebebi olmayabilir. Ama güneşte tutacağınız altı üstü yarım saat bir saat. Yani bu kadar süre dayanırsanız rahat rahat sonrasında çıkarabileceksiniz. Bu yüzden farklı bir şey düşünmeyin, ayrıca biranın geriye kalanını buzdolabında saklayabilirsiniz bir hafta kadar. Bitene kadar yenisini almanıza gerek kalmayacak. Bira ile saç maskesi ile saçlarınızı bir iki tona kadar açacaksınız ve böylece kimyasal çözümler yerine doğal bir çözüm kullanmış olacak ve zararsızca saç bakımı yapmış olacaksınız.