Bitkisel Ödem Çayı

  • 1 Star
    Loading...

Bitkisel çay olarak bir çok çay ile karşılaşmışsınızdır. Kimi zayıflamaya, kimi uykuya, kimisi ise genel vücut sağlığına iyi geliyor. Bu çayımız ise ödem çayı. Yani vücuttaki ödemlerden sizi kurtaracak ve rahat bir nefes almanızı sağlayacak. Zaten vücuttan zayıflama öncesi ödem atılması inanılmaz faydalıdır. Temiz bir vücut zayıflamaya daha müsait vücuttur. Bu yüzden ödem söktüren, şişkinlik azaltan bu çayların içilmesi özellikle dukan diyeti, karatay diyeti gibi uzun soluklu diyetlerden önce önemlidir. Vücudunuzu rahatlatacak, toksinlerden kurtaracak ve diyet boyunca rahatça kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bakalım ödem söktüren çayın içinde neler varmış:odem-sokturucu 1 su bardağı soda (maden suyu)
1 adet limon
1 adet yeşil elma
2 çay kaşığı zencefil
1 çay kaşığı tarçın
Biraz taze nane
Biraz taze maydanozzayiflatan-cay Yeşil elma ve limonu soyup varsa meyve sıkacağının içine atıyoruz. Yoksa elimizle sıkıyoruz. Ardından maden suyu hariç malzemeleri bir kaba alıp rondo yardımıyla karıştırıyoruz. Sonra bir şişeye alıp üstüne bir bardak doğal maden suyunu ilave ediyoruz. İşte ödem çayı hazırlanışı bu kadar basit.
Ödem çayının ne zaman içildiği çok önemli. Midenin boş olması önemli bu çay için. O yüzden sabah kalkınca bir su bardağı, öğle ve akşam yemeklerinden önce birer çay bardağı, akşam yatmadan da bir su bardağı içilmesi önemlidir. Eğer gün içinde yanınızda taşımanız ya da yapmanız sıkıntıysa öğle ve akşam yemeği öncesi içmeniz çok mühim değil. Ama sabah ve gece içmek çok önemli.