Bitkisel Protein ile Bir Haftada 3 Kilo

  • 1 Star
    Loading...

Et,  yumurta yemekten sıkılanlar ve vejetaryen olanlar için hazırladık bu diyet listesini. Hayvansal gıdalardan alınan protein oranı yüksek olarak bilinse de aslında bitkilerin bazıları da onlardan geri kalmıyor. Başlıca protein diyetlerinde hep yer alsa da bitkisel Protein içeren gıdalar,  nedense protein denince akla hep et geliyor. Bu algıdan uzaklaşalım lütfen artık ve bitkisel Protein kaynaklarını hayatımıza sokalım.

Mercimek, kinoa, barbunya, chia tohumu, karabuğday, fasulye, bezelye, fava gibi yüksek protein içeren gıdalar varken, ne diye gidip sürekli et yiyelim. Hem bitkisel proteinlerin sindirilmesi de daha kolay olacak.

1 haftalık diyet listesi

Sabah kahvaltılarını rutin yapmayı seviyorsanız, normal düzeninizden vazgeçmeyin. Ama örneğin peyniri yağsız ya da az yağlı, yumurtayı haşlanmış, ekmeği tam buğday tercih edin ve iki dilimden fazla yemeyin.

Öğle yemeğinde salata ve yoğurt tüketin. Salatanın daha yüksek protein oranına ulaşabilmesi için kinoa ya da chia tohumu ekleyebilirsiniz salataya.

Akşam yemeklerinde de yukarıda gördüğünüz sebzelerden birinin yemeğini yapın. Yemek yaparken zeytinyağı dışında bir yağ kullanmayın.

Aslında bu kadar basit zayıflamak. 7 günün en az 3 günü spor yapın ve günde en az 2 litre su için. Kısa sürede nasıl kilo verildiğini göreceksiniz.

Protein bazen kabızlık gibi sorunlara yol açsa da bunlar bol sıvı tüketimi ile daha rahat geçecektir. Bitkisel protein hayatınız boyunca tüketin.