• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bol Meyveli Bol Sulu Yaz Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Sezon açıldı yine başladı eteklere girememe, bikini değiştirme stresi dönemleri. Aslında hiç de anormal bir durum değildir kışın kilo almak sayın okurlar. Kışın havanın kapalı olması insanın dışarı çıkmasını engeller, dolayısıyla hareketsiz kalan akşama kadar evde beden de ister istemez kilo alır. Yani bu konuda sizin suçunuz yok aslında. Keşke evde spor aletleriniz olsa da dizi izlerken eliptik bisiklet, koşu bandı kullanabilseniz ama bu herkesin sahip olamayacağı bir özellik. Ama olsun zaten diyetler de bunun için yok mu zaten?

Bu yaza hazırlık diyeti ya da tatile hazırlık diyeti olarak adlandırabileceğiniz diyetin içeriği sizi zorlayacak menüler içermiyor aslında. Fakat alışkın olduğunuz yemek düzeni dışına çıkmak her zaman için biraz zordur. Sonuçta çoğu menüde yedikleriniz yerine meyve yiyeceksiniz fakat kısa sürede 3 ila 5 kilo arası kilo vereceksiniz.

yaz diyeti

Diyetin 1 günlük örnek menüsü

Kahvaltı öncesi zaten en az iki bardak su içmeniz gerektiğini artık söylemeye ihtiyaç bile görmüyorum, neredeyse her diyette mevcuttur.

Kahvaltıda bir adet havuç, bir adet salatalık, bir adet domates ve üstüne bir adet yeşil elma tüketebilirsiniz. İnanılmaz doyurucu bir kahvaltı olmasının yanında yağ yakım hızını da artıracak türden bir kahvaltıdır.

Öğle yemeği ise yine bol meyveli ve sebzeli geçecek. Domates, salatalık, marul, roka ve bunun gibi yeşilliklerden oluşan yağsız, bol limonlu ve bol sirkeli bir salata ve salata sonrası 1 avuç çilek ya da bir adet elma tüketebilirsiniz.

yaza hazırlık diyeti

Akşam yemeğinde öğle yemeğindeki salatanın aynısından bir kase, yanına bir kase yoğurt ve yine üstüne bir adet canınızın istediği bir meyve tüketebilirsiniz.

Akşam yatmadan en az bir saat önce yine iki bardak ılık su içmeden yatağa gitmiyoruz.

Bu diyeti beş gün boyunca uygularsanız hem vücudunuzu sonraki diyetler için hazırlamış olursunuz, çünkü mükemmel bir detoks etkisi olacak, hem de üç ila beş kilo arası kilo vermiş olursunuz.