• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

C Vitamini Saç Açar mı?

  • 1 Star
    Loading...

Siz C vitaminini sadece gribe, nezleye iyi gelen bir vitamin mi sanıyorsunuz? O kadar faydalı ki saç renginizi açmanıza bile yardımcı olacak.

Bu yüzden de ilk olarak C vitamini almanız gerekecek. Eczaneden vitaminleri reçetesiz olarak temin edebilirsiniz. Eczaneden hap şeklinde aldığınız vitaminleri dövün ve toz haline getirin. Ardından ise kullandığınız şampuanın içine toz halindeli vitaminleri dökün ve şampuanı karıştırın. Saç 100 ml şampuana 10 ta ne olacak oranda koymanız yeterli olacaktır. Yani şampuan büyüklüğüne göre hap sayısını ayarlamanız gerekiyor.

Lütfen ilk üç dört yıkamada hemen saç rengi açılmasını beklemeyin. Doğal cilt bakımları saçınıza kimyasallar gibi hemen müdahale etmez, doğal cilt bakımı sabır işidir. Atalarımız boş yere dememiş gülü seven dikenine katlanır, Sağlıklı, güzel bir bakım için biraz sabır da sizin dikeniniz olsun yani. Sabırla saçlarınızı bu şekilde bir şampuan yıkadığınızda saçlarınızı istediğiniz renge açabilirsiniz.

C vitamininin faydaları saysak zaten bitmez ama yine de insanın bir sayası gelmiyor değil 😀

Bu bakımı yapma konusunda endişeli olmayın, belirli bir süreniz yok, yan etki ihtimali gibi sıkıntıları düşünmeyin bile. Gönül rahatlığı ile C vitaminini saç rengi açmak için kullanabilirsiniz.