• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Çemen tohumu varken saç dökülmesi yok!

  • 1 Star
    Loading...

Çemen tohumunu daha önceki yazılarımızda saçlarınızı güçlendirmeniz için tavsiye etmiştik. (Saç güçlendiren kür)Çemen tohumunun saçı güçlendirdiğini düşündüğümüzde saç diplerini de güçlendirerek saç dökülmesine de iyi geleceğini tahmin etmişsinizdir zaten. Çemen tohumlarını (yaklaşık 100 gram) havanda iyice eziyoruz ve bir tencereye koyuyoruz, ardından üstüne iki su bardağı soğuk su ekliyoruz ve kaynayana kadar çorba gibi karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımı saç diplerimize sürüyoruz ve bir bone yardımıyla en az bir saat kapatıyoruz. Bu bakımı on beş günde bir uyguladığınız takdirde saçlarınız eskisine göre daha canlı ve güçlü olacak, saç dökülmeleriniz azalacaktır.  Çemen tohumu bitkisel içeriği ve güçlü yapısı ile saç dökülmesine çok iyi gelecektir. 15 günde 1 olacak şekilde, saçı az dökülen hanım ve erkekler deneyebilirler. Eğer saçlarınız bir hayli fazla dökülüyorsa haftada bir ya da iki defa da bu bakımı uygulayabilirsiniz.
Tüm saç bakımlarından önce saç hijyeni oldukça önemlidir. Saçlarınızın bakım öncesinden temiz ve kuru olduğundan emin olunuz. Mümkünse saçlarınızı doğal bir sabun ya da bitki özlü bir şampuanla yıkayı iyice yıkayınız. Artık saçlarınız çemen tojumu ile bakım için hazır.