• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Çikolatayla Cilt Bakımı

  • 1 Star
    Loading...

çikolatalıcilt bakımı

 

Çikolatayla da cilt bakımımı olur diyenlerinizi duyar gibiyim. Evet yanlış duymadınız çikolata kullanarak cildinizin parlak ve canlı görünmesini sağlayabilir, cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. Yalnız burada bahsettiğimiz çikolatayı marketlerde satılan saf olmayan, fındıklı-fıstıklı çikolatalarla karıştırmayın. Bu cilt bakımında kullanılan çikolata saf çikolata, saf çikolatayı aktarlarda, bitkisel ürünler satan marketlerde, internette bulmanız mümkün. Meyve ve sebzelerle yapılan cilt bakımlarında, onları yiyerek de cildinizi güzelleştirebilirken, çikolatayı yemenizi tavsiye etmiyoruz, malum şeker oranının fazla olması ve yapay tatlandırıcılar içerdiğinden sağlığınıza zarar veriyor ve kilo almanızı hızlandırıyor.

Yarım su bardağı kırmızı şarap ve eritilmiş 50 gram saf çikolatayı bir kaba koyun ve yaklaşık 5 dakika ocakta altını açıp bekletin. Koyulaşmaya başlar başlamaz alın ve soğumaya bırakın, yalnız donmadan kullanmanız gerekmektedir. Soğuyan saf çikolatalı şarabı yüzünüze bir pamuk ya da peçete yardımıyla sürün ve 20 dakika kadar maske uygulayın. Haftada bir gün 4 hafta boyunca uyguladığınızda yüzünüzün ne kadar canlı göründüğüne şahit olacaksınız ve çikolata şarap mucizesini herkese anlatacaksınız. (Ya da hayatınız boyunca sırrınız olacak)

Gelelim bir de cilde uyarlanmasına. Aynı şekilde hazırlanan tarifin boyutlarını artırın mesela yarım şişe şarap ve 200-300 gram saf çikolatayı aynı tarifle hazırlayıp vücudunuzun herhangi bir bölgesine uygulayabilirsiniz.

Yalnız çikolata ve şarap keskin malzemeler olduğundan, yüzünüzü ya da vücudunuzu yıkarken soğuk ya da ılık su kullanmaya özen gösterin. Çikolata hayatınızın bir parçası olacaktır buna emin olabilirsiniz.