• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cildi Doğal Bir Şekilde Nemlendirme

  • 1 Star
    Loading...

Cildinde nemlendirme için kimyasal kremleri kullanmayı sevmeyenler için avokado iyi bir çözüm üretiyor. Kimyasal kremlerde yer alan maddeler ilerleyen zamanlarda cilt bozukluklarına neden olabiliyor. Piyasada satılan ürünlerin çoğunun da kimyasal olduğunu düşünürsek eğer, cildinize zarar vermeyecek cilt bakım ürünleri bulmanız oldukça zor diyebiliriz.

Kuru ciltler için piyasa bulunan birçok nemlendirici krem ve ürün mevcuttur ve içlerinde bitki özlüleri de vardır. Eğer doğal bitki özlü nemlendirici krem kullanıyorsanız ve doğal olduğundan eminseniz aslında bu ürünleri kullanmaya devam edebilirsiniz.

avakado maskesi

Eğer cildiniz kuruysa ve gün içerisinde pul pul bir hal alıyorsa, olgun bir avokado işinizi görecektir. Bunun için olgun bir avokado seçmelisiniz, çekirdeğini çıkardıktan sonra iç tarafını kuru olan yerlerinize gezdirin. Avokadonun içerisinde yer alan mineraller ve vitaminler cildinize kısa bir sürede etki yapacaktır. Avokadoyu cildinize sürdükten sonra yaklaşık olarak 15 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Daha sonra ılık bir duş alabilirsiniz.

Bu yöntemi haftada en az 2 kere uyguladığınızda ve ardından duş aldığınızda cildinizin kuruluğunda bir azalma olduğunu görebileceksiniz. Uzun süre bu basit doğal cilt bakım ürününü kullandığınızda ise cildinizin zamanla kuruluğunun tamamının kaybolduğunu göreceksiniz.

avakado ile cilt bakımı

Siz siz olun, diyet olsun, cilt olsun, saç olsun fark etmez yiyeceğiz ve kullanacağınız ürünleri seçerken bitki özlü ve doğal ürünler kullanın. Hiçbir zaman bunu yaptığınıza pişman olmayacaksınız. Kadinderki.com ailesi olarak sizlere yegane tavsiyemiz, olabildiğince kimyasallardan uzaklaşmanız yönündedir.