• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt Beyazlatan Portakal Kabuğu

  • 1 Star
    Loading...

Cilt beyazlatma ya da rengini açma işleri için dünyanın parasını bayılan insanlar var. fakat bu işlemler için zengin olmaya dünya para harcamaya hiç gerek yok aslında. Cilt beyazlatma işlemi için bir çok doğal ve organik yöntem varken ne diye dünya para ve emek harcıyoruz. Yavaş olsun ama sağlıklı olsun diyenlerdenseniz, doğal yöntemleri siz de bizim kadar seviyorsunuz demektir. Organik olarak cilt rengi açan portakalı seçtik bu sefer sizlere anlatmak için. Sanki portakal suyunu ve kabuğunu düşününce size de rengini beyazlatmaz da koyulaştırır gibi geliyor değil mi? Böyle düşünmeyin, bir süre kullanın zaten farkı göreceksiniz.
cilt-beyazlig%cc%86i Hangi cilt bakımını uygularsanız uygulayın ya da hangi diyeti yaparsanız yapın, kullanacağınız ürünün doğal olmasına çok dikkat edin. Portakalları da buna göre hormonsuz yani GDO’suz olanlardan seçmeye özen gösterin. Portakalları soyun ve kabuklarını rendeleyin. Rendelediğiniz portakal kabuklarının bir kase yoğurtla karıştırın ve bir yemek kaşığı limon suyu ilave ederek robottan ya da blenderdan geçirin. Bu karışımı hafiften pütürlü bir karışım olacaktır. Beyazlatmak istediğiniz bölgeye daireler çizerek ve biraz bastırarak sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra en az 3-4 saat kadar yüzünüzde kalmasını sağlayın, eğer geceden yaptıysanız sabaha kadar yüzünüzde kalmasında bir sakınca yoktur.
cilt-rengi-ac%cc%a7an-maske Portakal kabuğu ile haftada en az 3 kere düzenli olarak cilt bakımı yaparak, ten renginizi açmanız mümkün olacaktır. Hem doğal hem sağlıklı hem de ucuz bir şekilde cilt rengini açmak güzel olsa gerek.