• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt Beyazlatmada Yoğurt

  • 1 Star
    Loading...

Cilt beyazlatma son 4-5 yılda dünyada büyük ilgi odağı haline gelmiştir. Gerek çevresel nedenler, gerekse dünyada bulunan hava kirliliği, su kirliliği gibi sebeplerden dolayı cildimizin bazı yerleri zamanla koyu bir renge dönüşebilir. Bu bölgeler özellikle bacak arası bölgesi, koltuk altları, kollar ve yüz bölgesidir. Yüz bölgesinin renginin koyulaşmasının sebebi genel olarak kullanılan kimyevi içerikli makyaj malzemeleridir. Düşünsenize makyaj ürünleri satan bir firmanız var, önce makyaj ürünleri satarak ciltleri koyulaştırıyorsunuz, ardından ise cilt beyazlatma ürünleri satıyorsunuz. Biraz ironi değil mi sizce de?cilt beyazlatma maskesi Cilt bakım ürünleri tercihinde hatta makyaj ürünleri tercihinde doğru olan seçim doğal seçimlerdir. Makyaj malzemelerinin doğal ürünlerden elde edilen halleri piyasada mevcuttur. Tercihlerinizi organik ürünlerinden yapılan ürünlerden yana kullanın.
Biz de cilt beyazlatma konusunda dertlerinize çare olmak için yoğurt içerikli bir cilt beyazlatma maskesi hazırladık. Bu tarz doğal maskeler aslında hem cebinize hem de cildinize daha uygun. Evde hazırlayarak cebinize, doğallığıyla da cildinize.cilt_beyazlatma Bir kase yağsız yoğurdun içine bir yemek kaşığı kestane ya da çiçek balı atın. Daha sonra karıştırarak bu karışımı buzdolabına koyun ve en az bir saat dinlendirin. Yoğurt biraz suyunu bırakacaktır ama dert etmeyin. Bu bir saat içinde de beyazlatmak istediğiniz bölgelerinizi doğal bir sabunla yıkayın ve kurulayın. Ardından ince bir şekilde bu bölgelere maskeyi sürün. cildinizde en az kırk dakika kalmasını sağlarsanız ve düzenli olarak her gün uygularsanız, bir süre sonra cildinizin renginin açıldığını siz de göreceksiniz.