Cilt Lekelerine Yulaf Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Cilt lekeleri özellikle yazın pörtler, kimisinde çil olarak kimisinde ise güneş lekesi olarak belirir. Bu lekeler geçici lekeler olsa da insanı rahatsız ederler. Ya makyajlarla kapatmak zorunda kalırız, ya da lekelerle yaşamaya alışmamız gerekir. Biz yaşamak zorunda kalmamayı ve kimyasal ürünler kullanmamayı tercih edenler arasındayız, bu yüzden de doğal mı doğal, evde basitçe yapabileceğiniz bir cilt maskesi yazısı daha yazalım istedik.
yulaf kepeği maskesiYulaf maskesi için ise gerekli malzemeler şu şekilde olacak. 1 yemek kaşığı kadar yulaf ya da yulaf kepeği, 2 yemek kaşığı kadar kurutulmuş ve rendelenmiş portakal kabuğu, bir çay kaşığı çiçek balı ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı. Bu malzemeleri birleştirince cilt bakım maskesi ortaya çıkacak. Pekala ne işe yarayacak bu maddeler?
Portakal kabuğu ve zeytinyağı cildin temizlenmesini sağlarken, çiçek balı ve yulaf cilt lekelerini harekete geçirerek yavaş yavaş kaybolmasına yardımcı olacak. Sakın bu maddelerden portakal kabuğu ve zeytinyağını çıkaralım o zaman diye düşünmeyin. Aslında diğer maddeler cilt lekelerinin yok olması için gerekli temizliği yapıyorlar, bu yüzden ayrılmaz parçalardır maskeler.yulaf maskesi tarifiŞimdi de cilt lekelerine bu maskeyi nasıl uygulayacağımızdan bahsedelim. Cilt lekelerinin bulunduğu bölgeleri iyice yıkamak bu sefer yeterli olmayacak. Oradaki gözenekleri açmak maksadı ile sıcak bir havluyu lekelerin bulunduğu bölgeye koyun ve gözeneklerin açılmasını sağlayın. Ardından bölgeyi güzel bir şekilde yıkayın ve kurulayın. Artık cildiniz maskeye hazır. Ovaller çizerek cilt lekelerinin yoğun olduğu bölgelere yulaf maskesini sürün. Düzenli olarak haftada 3 kez bu maskeyi uygulayanlar, bir süre sonra faydasını görecekler.