• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt Parlatmak için Zerdeçal Limon Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Cildin parlaması, beyaz görünmesi elbette bir güzellik sırrı. Bu güzellik sırrı için ise önemli olan doğal bir maske hazırlayabilmek. Piyasada bulunan cilt güzellik ürünlerinin en büyük sıkıntısı doğal olmamalarıdır. Doğal olmayan bir şeyi yüzünüze, cildinize temas ettirmek de çok mantıklı bir hareket değil. Kim bilir ne gibi sıkıntılar yaratır doğal cildinizde. Bu yüzden hem doğal hem de evde kolayca hazırlayacağınız bir maske ile cildinizi parlatmanızda sizlere yardımcı olmak istedik.zerdecal-limon-maskesiCilt beyazlatma ve besleme konusunda süt çok başarılı bir seçim. Cildini parlatmak isteyen herkes evde yağ oranı düşük bir süt bulundurmalı.
Asya baharatlarından zerdeçal ise cilt lekeleri ile mücadelede oldukça başarılı bir baharattır. Aynı zamanda antioksidan özelliğe sahip olan bu bitki siyah nokta denilen gözeneklerin açılmasına da yardımcı olacaktır.
Limon suyu ise doğal bir cilt temizleyicidir. Kesinlikle her zaman evde bulundurulması gereken bu C vitamini deposu, cilt bakımında bir çok maske ve güzellik ürününün içinde bulunur.cilt-maskesi
Bir yemek kaşığı süt, bir tatlı kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı toz zerdeçalla bu işi bitireceğiz. Malzemeleri bir kaba koyun ve karıştırın, ardından yüzünüze sürün. En az yarım saat kadar yüzünüzde kalması gerekiyor. Ardından duru suyla yüzünüzü temizleyin. Bu bakımı haftada en az 3 gün uygulayın, ten renginizin açıldığını, yüzünüzün parlamaya başladığını göreceksiniz. Hazırlanışının ne kadar basit olduğundan da bahsetmeye gerek yok sanırım.