Cilt ve Güneş Lekelerine Aloe Vera Çözümü

  • 1 Star
    Loading...

Aloe vera bitkisinin ciltte yarattığı, yenileyici, yumuşatıcı etkiyi heralde duymayanınız yoktur. Kozmetiğin gözbebeği olan aloe vera bitkisi aynı zamanda, uçuk gibi cilt iltihaplarına, idrar yolu enfeksiyonlarına, güneş yanıklarına, egzamaya, göz kapağı ödemlerine, el-ayak ödemlerine karşı da kullanılmış ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Bu hastalıklardan deriyle ilgi olanların çözümünde aloe veranın sıvı hale getirilmesi kullanılmaktadır.

Aloe veranın ciltte kullanılması sonucu da başarılı sonuçlar alındığı su götürmez bir gerçek olduğundan, bizler de sizin güneş lekelerinizden kurtulmanız için, aloe vera çözümünü sizlerle paylaşmak istedik.

Aloe vera bitkisini önce doğrayın ve normal sıcaklıkta bir suyun içine atın. Suyun içine az limon sıkın ya da iki üç damla sirke damlatın böylece bitkinin temiz bir hal almasını sağlamış olacaksınız. Suda bir iki saat beklettikten alın ve duru suyla güzelce yıkayın. Bir kaba bir su bardağı su koyun ve içine aloe vera bitkisini koyarak kaynayana kadar karıştırın. İyice kaynayan karışımı yaklaşık 3 saat kadar demlenmeye bırakın ve soğuduğundan emin olduğunuzda güneş lekelerinize sürün. Bunu gün aşırı uygulamanız durumunda kısa sürede cildinizdeki tahrişlerin, kırışıkların azaldığını, güneş lekelerinizin kaybolduğunu göreceksiniz. Bu karışımı gün ışığından uzak bir yerde kullanmanızı, karanlıkta muhafaza etmenzi tavsiye ediyoruz.

Göz çevresindeki güneş lekeleri ve kahverengi lekeler için aşağıdaki bitkisel kür tarifine bir göz atın deriz. Kayısı ve elma maskesi olarak adlandırılan bu tarif, sadece güneş lekeleri için değil; cildinizdeki kırışıklılara ve güzelleşmenize büyük fayda sağlayacaktır.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.