Cilt ve Güneş Lekelerine Ayva Çekirdekli Jel

  • 1 Star
    Loading...

ayva çekirdeği

Yaz biterken yüzde ve ciltte kalan lekeleri dert edenler haydi gelin ve bizim muhteşem ayvalı kür doğal bakım ürünümüzle kendinize gelin. Sadece güneş lekeleri değil tabi, doğuştan gelen lekeler, arada beliren lekeler, alerjik lekeler hepsinde kullanabilirsiniz ayvalı kürü.

Ayvanın yaprağı çocuk ishallerinin bir numaralı ilacı, kalp hastalıkların adeta kurtarıcısıdır.  Aynı zamanda cinsel isteği artıran, sindirim sistemine iyi gelen, karaciğer ve safrayı düzene sokan bir özelliğe sahiptir ayva yaprağı.

Ayva çekirdeği ise genelde doğum sonrası ya da aşırı kilo alma veya verme sonrası oluşan çatlaklara karşı önerilen doğal çözümdür.

Ayva çekirdekli kürde bir ayvanın çekirdeklerini (9-10 adet) çıkarıp bir kapa koyuyoruz. Çekirdeklere 3-4 tane ayva yaprağı, 1 doğranmış limon (kabuklarıyla beraber) yarım bardak suyun içine koyulur ve en az 2 gün karanlıkta hava almayacak şekilde bekletilir. Kür bittiğinde jel halinde olacaktır ve sürülme esnasında fiziki olarak cildinize zarar vermeyecektir.  Hazır olan kürü kullanmak istiyorsanız yüzünüze sürün ve en fazla yarım saat yüzünüzde kaldıktan sonra güzelce temizleyin.

 

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.