• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt ve Güneş Lekelerine E Vitamini Çözümü

  • 1 Star
    Loading...


Vitamin-E

E vitamini vücutta yaraların iyileşmesini hızlandıran, cildin kırışıklıklarını gideren, cildi parlak gösteren, hücrelerin yenilenmesini sağlayarak kanseri önleyen, toksinlere karşı antioksidan özelliği olan bir vitamindir. Yapılan araştırmalar sonucunda E vitaminin cilt lekelerine de iyi geldiği bilinmektedir.

E vitamini eksikliğinde anemi, gözde bozulma, kanser riskinin artması, vücutta kist ve ur oluşumu, cinsel isteksizlik, infertilite (kısırlık), ciltte lekelerin artması, cildin bozulmaya başlaması gibi sıkıntılar görülebileceğinden, E vitamini hayatımızda önemli yer tutmaktadır.

E vitamini bir çok sebzede bulunur yani zengin bir menüye sahip olabilirsiniz. E vitamini içeren ürünlerden bazılarını sıralarsak: ıspanak, marul, yumurta, patates, domates, fındık, ceviz, kabak, lahana gibi ürünleri sayabiliriz. Yani bunların hepsini birden yemeyen kimse olmayacağına göre ister istemez aslında E vitamini alıyorsunuz diyebiliriz. Bol bol E vitaminli yiyecekler yediğinizde cildinizdeki lekelerin azaldığını göreceksiniz.

Çok fazla E vitaminli yiyecek tüketmenin zararı olmaz mı diye soranınız elbet olacaktır. Merak etmeyin vücuttaki fazla E vitamini idrarla dışarıya atılacağından, fazlasından kaynaklı sıkıntılar yaşamayacaksınız.