• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt ve Güneş Lekelerine Sirkeli Maske

  • 1 Star
    Loading...

sirke

Elma sirkesi, üzüm sirkesi demeden uzmanların bol bol tüketmenizi istediği, hücre yenilenmesinden başlayıp, kan yapması, zayıflamaya yardımcı olması, sindirimi ve boşaltımı hızlandırması, detoks etkisi yapmasıyla meşhur üründür sirke. Sadece besin olarak tüketilerek değil temasla da olan faydalarını duyduk ve hemen sitemizde bahsedelim istedik. Başlıkta sirkeli maske olarak bahsetsek de illa maske olarak düşünmeyin, bunu bir tür sirkeli kür olarak düşünürseniz sadece yüzünüzde değil vücudunuzun her yerinde kullanabilirsiniz.

Sirkeli maskede kullanacağınız malzemelerden bahsetmenin zamanı geldi artık. Öncelikle elma ya da üzüm sirkeniz olsun, 1 adet yumurta, 1 limon ve zeytinyağı maskemizi hazırlamak için yeterli malzemeler olacaktır. 1 tatlı kaşığı sirkeyi, yumurtanın beyazını, 1 limonun suyunu ve kabuklarını, 1 yemek kaşığı doğal zeytinyağını bir kapta karıştırıyoruz ve kabı kapatarak en az 2 saat dinlendiriyoruz. Dinlenen maskeyi yüzünüze yavaş yavaş uygulayın ve en az yarım saat yüzünüzde tutun. Yarım saat içinde sirke ve limon suyundan kaynaklı bazı yanmalar, kaşıntılar hissedeceksiniz fakat lütfen müdahalede bulunmayın. Maskenizi çıkardıktan sonra yüzünüzü sabun, şampuan kullanmadan duru suyla güzelce yıkayınız.

Yıkama bittikten sonra yine yanmadan kaynaklı bazı kızarıklıklarla karşılaşabilirsiniz, kısa sürede geçeceklerdir, endişelenmeyin.