• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ciltteki Çatlaklara Doğal Çözümler

  • 1 Star
    Loading...

cilt catlaklari

Çatlaklar nasıl oluşur sorusunun cevabını vermek istiyoruz önce. Ciltteki çatlaklar aşırı hızlı kilo alma ve kilo verme sonucu, hamilelik gibi dönemlerde ciltteki dokuların hasar görmesiyle ortaya çıkan, çizgi şeklinde olan, en çok da karın, bel, göğüs ve bacaklarda görülen, kadın en çok karşılaştığı sorunlardandır.

Tabi diyetlerde de olduğu gibi cilt bakımında ve cilt sorunlarında da her kadında farklı bir şekilde, farklı nedenlerle oluşur cilt çatlakları. Örneğin arkadaşınızla aynı anda hamile kalıp, aynı şekilde beslenirsiniz, kilolarınız aynı süreci tamamlar ve doğum yaparsanız ama onda ufacık bir çatlak bile olmazken sizde fazlasıyla cilt çatlağı oluşabilir. Bunun nedeni ise her kadının hücrelerinin, dokularının, vücut dengesinin, cildinin farklı olmasındandır.

Çatlaklardan cildin kurumasından da olacağı için, bitkisel nemlendiricilerle cildinizi nemlendirmeniz önemli olacaktır. Aynı zamanda kuru ciltlerin çatlaklar oluşturmasını önlemek için bol sıvı hatta su tüketmeniz gerekmektedir.

Şok diyetlerden olabildiğince kaçının. Çünkü şok diyetler çok hızlı kilo verdirir ve çatlaklara sebep olur. Daha sağlıklı uzun soluklu, yavaş kilo verdiren diyetleri spor da yaparak uygulayın. Bu diyetlere örnek olarak dukan, karatay gibi diyetleri verebiliriz.