• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Detoks Etkili Yoğurt Kürü

  • 1 Star
    Loading...

Detoks yapmak, vücudu gereksiz atıklardan temizlemek, ödemlerden kurtulmak demektir. Detoksa uğrayan vücut, kilo vermeye müsait vücut demektir. Bunun sebebi hem detoksun sağladığı vücudun temizlenmesinden kaynaklı zayıflama, hem de sonrasında sindirim ve boşaltım sisteminin daha verimli çalışmasıdır. Yani aslında sadece belirli zaman aralıklarıyla detoks yaparak da zayıflanabilir. İşte bu yüzden kilo fazlanız az da olsa, fazla da olsa arada bir detoks kürü ya da detoks diyeti uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Bu yazımızda etkili bir detoks ürünü olan yoğurtla bu işlemi yapacağız.

detoks diyeti

Yoğurt kürü için gerekli malzemeler her yerde bulabileceğiniz malzemeler. Bu yüzden bı kürü hazırlanırken hiç zorlanmayacaksınız. Malzemeler şöyle:

Bir kase yağsız yogurt

Bir yemek kaşığı kestane balı

Dört adet taze nanenin yaprakları

Yarım limonun suyu

Bir kasede olan yoğurdumuza yukarıdaki malzemeleri koyuyoruz, karıştırıyoruz ve en az yirmi dakika dinlenmeye bırakıyoruz. Bu kadar basit bir hazırlama daha önce görmemiş olabilirsiniz ama genel kürler bu şekilde pişirme filan olmadan hazırlanır. Bu kürü üç gün boyunca tüketmeniz gerekiyor, günde en az iki öğünde hem de. Kahvaltı bu öğünlerden bir tanesi. Öğle ya da akşam yemeğinden birinde de bu yoğurt kürü dışında bir şey yememelisiniz. Yoğurt kürü yemediğiniz öğünde de yağlı ve karbonhidrat içerikli yemekler tüketmeyin. Örneğin bir sebze yemeği öngörülebilir.yoğurt kürü yorumları

Üç gün boyunca bu kürü uyguladıktan sonra kilo kaybı yaşadığınıza şahit olacaksınız.

Bu kürü kendinize iki ayda bir uygulayarak ödemlerden, fazla kilolardan arınabilirsiniz. Daha fazla kilo vermek isteyenler kürü uyguladıktan hemen sonra, dukan diyeti, karatay diyeti gibi uzun soluklu diyetlere başlayarak daha çok kilo verebilirler.