Diş Beyazlatma Yöntemleri

  • 1 Star
    Loading...

Dişler insanların, diğer insanlar üzerinde etki bırakmak için en önemli unsurlarından birisidir. Özellikle de dişlerin beyaz olması, gerçekten insan yüzünde çok güzel görünmektedir. Diş macunu reklamlarındaki gibi yalnızca düzenli fırçalama ile diş beyazlığı sağlamaz, yan ürünler ile de desteklenmesi gerekmektedir. Bu yöntemleri nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.


Diş Beyazlatma ve Yüksek Hijyen

 

Dişleri beyazlatmak için öncelikle her yemekten sonra mutlaka fırçalama işlemini gerçekleştirmelisiniz. İçerisindeki kimyasallardan ötürü diş macununu bir bezelye tanesi kadar kullanmanız önerilir. Her fırçalama sonrası su ile karıştırdığınız ağız çalkalama suyunuz ile tam bir hijyen sağlamış olursunuz. Dişlerinizin aralarında biriken tar tarlardan kurtulmak için mutlaka günde bir defa, diş ipi ile diş aralarınızı temizlemelisiniz. Bu işlemler hijyen ve beyazlıkta ciddi oranda bir yükselme görmenizi sağlar. Yan olarak haftada 2 defa yapabileceğiniz bir kür de mevcuttur. Karbonat ve limon karışımınızı diş fırçanıza alıp uzun bir süre fırçalarsanız, karbonat ve limonun kimyasal birleşmesiyle gerçekleşen beyazlama olacağını görürsünüz. Bunun dışında yine evinizde çok kolay şekilde gerçekleştirebileceğiniz, artık limon kullanımı vardır. Salatalarda, limonatalarda kullandığınız limon kabuklarını ayırıp her gün mutlaka dişlerinizi bu kabuklarla ovarsanız, limonun içerisindeki zararsız asit yardımıyla dişleriniz büyük oranda beyazlar.

 

 

Diş Doktorunun Önemi

Vücudunuza nasıl tam bir analiz yaptırıp, tüm hastalıklarınızı ve değerlerinizi öğrenmeniz zorunluysa, diş bakımında da mutlaka 6 ayda bir diş kontrolüne gitmelisiniz. Diş doktoru birçok kişiye çok korkunç gelen bir figürdür. Fakat dişlerinizin durumunu tam olarak bilmezseniz eğer burada çok daha uzun saatler geçirmeniz kaçınılmaz olacaktır. Mutlaka düzenli şekilde diş doktorunuza gitmeli ve dişlerinize bakım yaptırmalısınız. Yeni dişlerin çıkış yerlerini ve yapılacak bakımları bilerek, bilinçli bir temizleme ile daha ağrısız zamanlar geçirebilirsiniz.  Herkese çok normal gelen diş fırçalama sırasındaki diş eti kanamaları aslında önemsenmelidir Bu durum sebebi ile doktora gidilebilir. Diş etlerinizde kanama varsa bu yanlış diş fırçalama yönteminden kaynaklı olabilir. Bunu düzeltmek için diş eti çekimi denilen durum yaşanmadan doktora gitmeli ve uygun fırçalama ve bakım yöntemlerini öğrenmelisiniz.