Dış Dudak Dolgunlaştırma

  • 1 Star
    Loading...

Vajinada bulunan dudaklarının yapısı, dolgunluk, kısalığı, uzunluğu tabi ki bir kadın için oldukça önemlidir. İdeal olan bir vajinada dış dudaklar sarkık ve buruşuk olmamalı,  biraz dolgun olmalı ve iç dudakları kapatmalıdır. Özellikle yaşı 35 üstü olan, çok zayıf olan kadınların vajina dış dudakları buruşuk ya da sarkıktır. Bu da iç dudakların dışarı çıkmasını ve vajina görünümünün çirkin bir hal almasını sağlar. Bu yüzden genelde dış dudağa dolgunlaştırma işlemi yapılarak bu görünümün kaybolması sağlanır.

Bu ameliyat kısa süreli ve sağlıklı bir ameliyattır. Dolgu malzemesi olarak tercih sebebi kişinin kendi vücudundan alınan yağ yapısıdır. Genelde karın bölgesinden alınan yağlar dış dudaklara verilerek dolgunluk sağlanır. Kişi yağ dokusu alınmasını istemez ise yapay malzemeler ile de dolgunlaştırma işlemi yapılmaktadır. Bu ameliyattan kısa bir süre sonra kendinize gelirsiniz ve iyileşmiş olursunuz. Bir iki saat hastanede yattıktan sonra ne bir dikiş ne bir pansuman gerekir.

Ameliyat sonrası dolgunlaştırma yapılan dudakların hassasiyeti göz önüne alınarak ağrı kesici verilir. Her ameliyat gibi bundan sonra bölge sürekli temiz tutulmalı, enfeksiyon riski azaltılmalıdır.

Ameliyattan bir iki gün sonra doktorunuz ile de irtibata girerek normal hayatınıza dönebilir, cinsel ilişkiye filan girebilirsiniz. İlk hafta dolgunlaştırma yapılan bölgeye çok sert baskılar yapmamaya özen gösterin.