Diyet Krep Tarifi

  • 1 Star
    Loading...

Kimi yerde gaygana, kimi yerde lalanga kimi yerde de krep olarak adlandırılan bu lezzet uluslararası bir lezzettir. Dünyanın her yerinde karşınıza çıkabilecek olan bu lezzeti diyetlerde de tüketmek istiyorsanız size sağlıklı bir tarif verelim istedik. Aşağıdaki malzemeleri kullanarak diyet kahvaltılarda rahatlıkla tüketebileceğiniz krepi pişirmesi de çok hızlıdır. Şimdi gelelim malzeme listesine:
diyet-krep-tarifi 1 adet organik yumurta
Yarım su bardağı yarım yağlı ya da light süt
2 su bardağı tam buğday ya da yulaf kepeği unu
Bir tutam tuz ve karabiber (isteğe bağlı olarak)
Yumurtayı çırpmaya başlayın ve sütü üzerine ekleyin. Ardından süt ve yumurtayı karıştırırken 2 su bardağı kadar unu yavaş yavaş ilave edin. Unu direk olarak ilave ederseniz topak topak olabilir, o yüzden unu yavaş yavaş karıştırarak ilave etmek önemlidir. Bu kadar uğraşıp hazırladığımız krepi pişirmek için elbette yağ kullanmayacağız. Bir teflon tavada yağsız olarak kreplerinizi pişirebilirsiniz. Bu tarifteki malzemelerden yaklaşık olarak 4 adet krep elde edebilirsiniz. Herkesin 1 adet krep yiyeceğini düşünerek 4 kişilik bir aile için yeterli oranlardır tarif için.diyet-yemek-tarifleri
Bu harika lezzeti kahvaltılarda dürüm yaparak, ekmek gibi kullanarak tüketebilirsiniz. Hem tok kalmanıza yardımcı olacak, hem de düşük kalorisiyle zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Diyet krep tarifi sizler için hazırladığımız tariflerden sadece bir tanesi. Diyet yemekler için sitemizi takip etmeye devam edin. Diyet yemekleri tatsız tutsuz olarak düşünmeyin, hepsi lezzetli mi lezzetli ve sağlıklı yemeklerdir.