sex hikayeleri porno izle sex hikayesi

Doğum Sancısı Nedir, Neden Oluşur?

  • 1 Star
    Loading...

doğum sancısı

Doğum ağrıları özellikle rahim yolu dar olan kadınların doğum sırasında, yani bebeğin çıkması esnasında oluşan, ya da doğum öncesi kasılmalar sonucu oluşan yüksek şiddetli ağrılardır demek yanlış olmaz. Doğum ağrılarının nedenleri hem fiziksel hem de psikolojiktir. Şimdi diyeceksiniz tamam fizikseli anladık da psikolojik de ne oluyor?

Psikolojik olan doğum sancılarının sebeplerini açıklamak gerekirse:  Kadın ilk çocuğunu doğuracaksa sancılardan korkar ve çevresinde doğum yapmış bayanlara danışır. Çevresindeki bayanlar anne adayını telkin etmek yerine, anne adayına sancıların şiddetinden, ağrılarını hala hatırladığından, çok zor bir doğum yaşadığından bahsederek anne adayının duygusal olarak doğumdan korkmasına sebebiyet verirler. Aslında anne adayı, doğum sancılarının her kadında farklı olacağını, doğumun ne kadar doğal ve güzel bir olduğunu düşünse motive olacak ve doğum sırasında daha rahat edecektir. Fakat korkan anne adayı özellikle doğum öncesinde kasılır ve doğumdaki acıyı kasılmalar yüzünden iki katına çıkarır. Bu yüzden kadınlar doğuma rahat girmeli, kasılmalardan kurtularak bir an önce bebeğini dünyaya getirmelidir.

Fiziksel olarak ise rahimde olan bebeğin, çıkana kadar kanaldan geçmesi ve en sonunda dünyaya gözlerini açması dememiz yanlış olmaz. Rahim bölgesinde olan sinirler ağrıyı beyne iletirler ve sancının oluşumu tamamlanır. Sancıların asıl nedeni fiziksel nedenlerdir fakat psikolojik nedenlerle birleşince daha da şiddetli bir hal alırlar. Günümüzde bir doğumun on dakika bile sürdüğü olduğundan ne kadar rahatlamış ve stressiz doğuma girerseniz o kadar çabuk doğum sürecini atlatabilirsiniz.

Unutmayın dünyaya sizden bir eser bırakmak o kadar da kolay değil.