şişli vip bayan

Doktorunuz Yumurtalık Kanseri Teşhisi Koyduysa

  • 1 Star
    Loading...

Yumurtalık kanseri belirtileri nelerdir adlı yazımızda anlattığımız belirtileri taşıdığınız için doktora gittiğinizde doktorunuz kanser riski ya da diğer hastalıklara ilişkin kan ve idrar tahlili, röntgen, ultrason, tomografi isteyecektir. Bu testleri ve görüntüleri inceleyen doktorunuz eğer kanser söz konusuysa kanserin boyutunu tespit edecektir. Eğer kanser daha başlangıç durumunda ise gerekli ilaç tedavilerini ya da küçük operasyonlarını uygulayacaktır. Bu durumda erken teşhis olacağından sıkıntı yaşamayacaksınız ve hızlı bir şekilde tümörden kurtulacaksınız. İlaçlarla da resmen kanserin kökü kazınmış olacak. Erken teşhisin tüm hastalıklarda ne kadar önemli bir durum olduğunun farkında olun sayın okurlar. Her türlü hastalığa müdahalede erken müdahale hayati derecede önemlidir.

Ama eğer yumurtalıklardaki kanser ilerlemişse fakat daha diğer organlara sıçramadıysa acil bir şekilde ameliyat yapılması için hazırlıklar yapacaktır. Yapılacak ameliyat sonrasında kanserin yumurtalıklarda yayılma durumuna göre, yumurtalıklarınızdaki kanserli hücreler ya da yumurtalıklarınızın bir tanesi ya da ikisi birden alınacaktır. Yumurtalıkların bir tanesinin alınması gebe kalınmasını etkilemezken, ikisinin birden alınması durumunda doğal yollarla gebe kalma ihtimali ortadan kalkacaktır. ne kadar vahim bir durum olduğu gerçeğini görün lütfen. Senelik ya da 6 aylık periyotlar halinde jinekolog muayenelerine devam edin.

En kötü ihtimal ise kanserin farkında olmamanız sonucunda kanserin vücuda yayılmaya başlamış olması durumudur. Bu durum da genelde ihmalden, kontrollere gitmemekten kaynaklanmaktadır. Bu durumda kemoterapi, ağır operasyonlar, organların alınması gibi ağır tedaviler uygulanacaktır. Kanserin yayılması yumurtalık kanserinde sıkça görülen bir durumdur çünkü yumurtalık kanseri dediğimiz gibi yumurtalıklarda sessizce oluşan ve sessizce vücuda yayılan çok sinsi bir kanser türüdür.