Dondurma Diyeti ile Zayıflama

  • 1 Star
    Loading...

Dondurma yiyerek de zayıflanıyor gayet güzel biliyor musunuz? Ama nasıl ve ne şekilde tüketildiği tabiki önemli bir kavram. Dondurma sade dondurma olması kaydı ile ve çok şekerli olmaması şartıyla (tabi light dondurmadan bahsediyoruz) yaklaşık 50-60 kalori civarındadır. 50-60 kaloriye sahip bir dondurma hem nefsinizi kıracak hem de soğuk ve sütlü proteinli içeriği ile size kilo verme konusunda büyük katkı sağlayacaktır. 

Diyet menüsü içeriğinin kalori toplam 1300 kaloriyi geçmeyecek şekilde hazırlanmıştır fakat gayet sağlıklı ve doyurucu bir içeriğe sahiptir.

Dondurma diyeti menüsü

Kahvaltıda bir adet haşlanmış yumurta ya da mevsim meyvelerinden bir adet onu da istemiyorsanız haşlanmış sebze ve yağsız yoğurt tüketebilirsiniz. Şekersiz çay ya da kahve tüketmede de sıkıntı yok. Kahvaltı üstüne bir top sade dondurma yemeyi unutmayın.

Öğle yemeği ve akşam yemeği menülerinden birinde aynı kahvaltıda olduğu gibi yumurta ya da bir adet meyve yiyebilirsiniz. Diğer öpünde hindi, tavuk, balık ya da tavuk gibi protein içerikli besinleri ızgarada ya da fırında olmak şartıyla yiyebileceksiniz.

Soğuk bir besin olması sebebiyle vücuda girdiği andan itibaren bir soğukluğa neden olacak ve vücut ısısı dengelenmesi için vücut enerji harcayacak ve yağ yakacaktır. Tabiki zayıflamanın asış sebebi diyet menüsünün kalorisi ve tok tutması.

Dondurmasız yapamayanlar için müthiş bir diyet listesi olan dondurma diyeti, kış aylarında dahi yapılabilir ama bademciklerinize dikkat edin. Diyet yapayım darken hasta olmayın.